V říjnu se ochladí na 15 stupňů a bude pršet | E15.cz

V říjnu se ochladí na 15 stupňů a bude pršet

Podzim  ilustrační foto
Podzim ilustrační foto
• 
ZDROJ: garten.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Říjen přinese střídání polojasné oblohy a deště. Teploty budou šplhat ke dvacítce už jen pár dnů, ve druhé půlce měsíce má být nejvýš 15 stupňů. Sníh ale zatím Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) nehlásí, přízemní mrazíky se mohou objevit až koncem měsíce.

Říjen má být podle dlouhodobého výhledu srážkově i teplotně průměrný. „Bude převládat polojasno až oblačno, ráno a dopoledne ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Při velké oblačnosti, zejména před polovinou dekády, místy déšť nebo přeháňky,“ hlásí meteorologové na období do 10. října.

Denní teploty stoupající až k 21 stupňům Celsia by ale měly vydržet jen do středy, pak už budou denní maxima dosahovat 12 až 18 stupňů. V noci se ochladí na 11 až pět, postupně devět až tři stupně.

Také druhá říjnová dekáda se ponese ve znamení střídání polojasných a oblačných dnů. Ráno a dopoledne se navíc mohou vyskytnout mlhy. Pranostika na 18. října, která říká „Do svatého Lukáše, kdo chceš, ruce volné měj, po svatém Lukáši, za ňadra je dej“ se ale letos téměř jistě nevyplní, při zmenšené oblačnosti se může oteplit až na 19 stupňů. Většinou ale bude přes den mezi devíti až 15 stupni, po západu slunce sedm až jeden stupeň.

„Předpokládáme polojasno až oblačno, místy mlhy nebo nízká oblačnost, při velké oblačnosti ojediněle déšť. Koncem období až zataženo srážky četnější,“ tvrdí předpověď ČHMÚ na období od 21. do 31. října. Denní teploty zůstanou na devíti až 15, v noci už ale může rtuť spadnout na nulu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video