Zeman vyzval ČSSD, aby šla do vlády | E15.cz

Zeman vyzval ČSSD, aby šla do vlády. Ale bez ministrů

Zeman vyzval ČSSD, aby šla do vlády. Ale bez ministrů
Miloš Zeman na sjezdu ČSSD
• 
ZDROJ: ČTK/Taneček David

Pavel Otto

Pokles pod pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do Poslanecké sněmovny hrozí podle prezidenta Miloše Zemana sociální demokracii, pokud se nebude podílet na vládě s hnutím ANO.

„Ti z vás, kdo budou v dobré víře říkat, abyste odešli do opozice, vás budou vyzývat, abyste nic nedělali. Abyste nepracovali ani pro tuto republiku, ani pro sociální demokracii,“ řekl delegátům mimořádného 40. sjezdu ČSSD v Hradci Králové prezident Miloš Zeman.

Patnáct socialistických poslanců se podle něj smíchá v dolní komoře do „podivného kokteilu s ostatními“ a strana klesne pod pětiprocentní hranici. "Můj osobní názor zní: Nechtějte ministry, když máte jen patnáct poslanců, chtějte náměstky, chtějte odborníky,“ apeloval Zeman.

Kolik bere český prezident? Čtěte zde >>>

Podle hlavy státu šéf ANO Andrej Babiš pověřený druhým pokusem o sestavení kabinetu o spolupráci s ČSSD stojí. „A je ochoten čekat, záleží jen na vás. Jsem to já, kdo ho pověřil, kdo se příští týden se setká s předsedy KSČM a SPD a vyslechne si jejich názory,“ dodal Zeman s tím, že komunisté a okamruvci Babišovi k sestavení exekutivy opírající se o většinu ve sněmovně „bohatě stačí“.

Online přenos ze sjezdu najdete ZDE >>>

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!