Sjezd ČSSD - Stranu povede Jan Hamáček | E15.cz

Vše o inovacích

Vše o  inovacích Vstoupit do speciálu

Hamáček bude jednat s ANO o vládě. Strana ale odmítá spolupráci s SPD i trestně stíhanými

ČTK
mit
tto

Dosavadní místopředseda strany se nebrání vládní spolupráci s ANO Andreje Babiše. Konečné slovo by však nechal na členské základně. Sociální demokracii chce podle svých slov sjednotit. Na post statutárního místopředsedy delegáti zvolili Jiřího Zimolu. Hamáček má rovněž začít vyjednávání o vládě. 

Jan Hamáček považovaný za muže konsenzu dosáhl na nejvyšší post v ČSSD. Zvolili ho delegáti mimořádného sjezdu strany v Hradci Králové. Hamáček se nebrání jednání s premiérem Andrejem Babišem o případné vládní spolupráci s ANO, byť jeho obvinění v kauze Čapí hnízdo považuje za problém. Chce také okamžitě zahájit přípravu na podzimní senátní a komunální volby, v nichž bude mít sociální demokracii obtížnou pozici. Obhajuje 13 senátních křesel - nejvíce ze všech politických uskupení. Ráda by udržela i na tři a půl tisíce zastupitelů.

Nový šéf ČSSD podobně jako jeho protikandidáti Jiří Zimola nebo Milan Chovanec neskrývá, že po loňském volebním debaklu je partaj v těžké situaci. „Pokusím se ji sjednotit. Vždy měla dva proudy, tradiční a středový. A když spolupracovaly, vítězila. Chci, abychom se sjednotili ne silou, ale v diskusi,“ řekl. 

Sjezd ČSSD pověřil nového předsedu strany Jana Hamáčka jednáním o vládě s ANO a dalšími stranami. Kabinet se nesmí opírat o hlasy hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). ČSSD současně vyzvala ANO, aby nenominovalo do vlády trestně stíhané osoby. 

Sjezd ČSSD
Obnovit
21:15
18.  2.  2018
!

Náš online přenos pro dnešek končí, budeme se na Vás těšit zase příště. 

Redakce E15.cz

20:29
18.  2.  2018
20:28
18.  2.  2018
!

ČSSD přerušila sjezd do soboty 7. dubna. V novém vedení jsou zatím jen Hamáček a Zimola, řadové místopředsedy budou delegáti volit až příště.

20:20
18.  2.  2018
!

Sjezd ČSSD pověřil nového předsedu strany Jana Hamáčka jednáním o vládě s ANO a dalšími stranami. Kabinet se nesmí opírat o hlasy hnutí Svoboda a přímá demokracie. ČSSD současně vyzvala ANO, aby nenominovalo do vlády trestně stíhané osoby. Sjezd nehlasoval o přísnějším návrhu sociálnědemokratických senátorů, který měl označit trestně stíhané osoby za zásadní překážku vstupu do vlády.

Sociální demokraté řešili otázku možného angažmá trestně stíhaných osob ve vládě v souvislosti s premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO), který čelí stíhání kvůli údajnému dotačnímu podvodu případu Čapího hnízda. Ve schváleném usnesení uvedli, že trestní stíhání považují za zásadní problém a vyzvali ANO, aby neblokovalo nominací obviněné osoby vznik stabilní vlády. Vedení ANO dříve odhlasovalo, že na osobě Babiše v pozici premiéra trvá.

19:31
18.  2.  2018
19:23
18.  2.  2018

Statutárním místopředsedou bude Zimola

Zimola byl dlouhodobým kritikem dosavadního vedení ČSSD, delegáty dnes zaujal mimo jiné projevem, při kterém část přednesl v růžových brýlích. Po volbě předsedy vystoupil na pódiu spolu s Hamáčkem a vyjádřil zájem o post jeho prvního zástupce.

19:16
18.  2.  2018
!

Statutárním místopředsedou ČSSD zvolil sjezd strany Jiřího Zimolu. Bývalý jihočeský hejtman porazil ve volbě poslance Onderku.

18:58
18.  2.  2018

Nový šéf ČSSD Hamáček: Prioritou jsou pro ČSSD podzimní a senátní volby. Zimola může být mým místopředsedou. Jsem připraven se setkat s prezidentem.

18:29
18.  2.  2018
!

Do funkce prvního místopředsedy ČSSD kandidují neúspěšný kandidát na předsedu Jiří Zimola a poslanec, někdejší brněnský primátor Roman Onderka

18:21
18.  2.  2018

"Přistupuji k vaší důvěře s pokorou," řekl v děkovném projevu Hamáček. Slíbil, že začne pracovat už od pondělí. Poděkoval také další šestici kandidátů na předsedu za férový souboj a Zimolovi k výsledku. "Byl to souboj argumentů," řekl Hamáček. Doufá, že ČSSD vyjde ze sjezdu jednotná a se silným týmem ve vedení. Do něj nikoho nepodpořil. Zimola delegáty požádal o důvěru ve volbě prvního místopředsedy.

18:20
18.  2.  2018
18:18
18.  2.  2018

Blahopřání míří ze všech politických koutů

18:17
18.  2.  2018

Půjde sociální demokracie do vlády s Andrejem Babišem?

18:08
18.  2.  2018

Oba finalisté si poděkovali za férový souboj

Nový předsedou ČSSD je Jan Hamáček, porazil Jiřího Zimolu

Nový předsedou ČSSD je Jan Hamáček, porazil Jiřího Zimolu

18:07
18.  2.  2018
18:01
18.  2.  2018

Chovanec měl o svém favoritovi před druhým kolem jasno:

"Dopředu se dostali dva silní kandidáti, moje role tím končí, já na místopředsedu kandidovat nebudu. Budu držet palce, aby ten, kdo bude zvolen, aby se situace zlepšila," řekl novinářům Chovanec. Před druhým kolem nepodpořil žádného z kandidátů, byť připustil, že ví jasně, kterému z nich dá svůj hlas.

V prvním kole volby dostal Chovanec dnes 116 hlasů, Zimola dostal 179 hlasů a Hamáček 155. "Trochu jsem to čekal, že to bude těsně druhé, nebo třetí místo," podotkl Chovanec.

17:59
18.  2.  2018
17:58
18.  2.  2018

Už v prvním kole neuspěl dosavadní úřadující šéf strany Milan Chovanec, který ČSSD vedl od loňské rezignace tehdejšího premiéra Bohuslava Sobotky.

17:54
18.  2.  2018
!

Sociální demokracii povede dosavadní místopředseda Jan Hamáček. Ve druhém kole volby předsedy porazil Jiřího Zimolu.

16:57
18.  2.  2018

Lístky si vyzvedlo 530 delegátů, 526 z nich se zúčastnilo volby. Žádný z kandidátů se nepřiblížil 266 hlasům, díky kterým bylo možné stát se předsedou hned v prvním kole. Bývalý šéf Vojenského zpravodajství Miroslav Krejčík dostal 30 hlasů, poslanec Antonín Staněk 21, starostka České Lípy Romana Žatecká 13 a ředitel městské knihovny v Poličce Jan Jukl šest.

16:52
18.  2.  2018
!

Zimola dostal v prvním kole od delgátů 178 hlasů, Hamáčkovi dalo hlas 156 z nich. Na předsedu kandidovalo sedm uchazečů.

Sociální demokracie nemá předsedu od loňského června, kdy funkci opustil tehdejší premiér Bohuslav Sobotka. Zastupoval ho statutární místopředseda Milan Chovanec, který dnes z prvního kola voleb nepostoupil.

16:50
18.  2.  2018

V prvním kole delegáti sjezdu ČSSD nového předsedu nevybrali. Do druhého kola postupují podle informací ČTK Jan Hamáček a Jiří Zimola.

16:04
18.  2.  2018

Na sjezdu rozhodně není nuda

16:03
18.  2.  2018

Zajímavé přirovnání

15:50
18.  2.  2018
!

Delegáti sjezdu ČSSD začali volit nového předsedu. O funkci se uchází sedm kandidátů. Strana nemá řádného předsedu od loňské Sobotkovy rezignace.

15:38
18.  2.  2018

Ohlas mezi delegáty dnešního sjezdu v Hradci Králové vyvolal Zimola tím, že jim před svým kandidátským projevem rozdal růžové brýle. Prý proto, aby se podívali, jak současné vedení ČSSD vidí situaci v sociální demokracii.

Po sundání brýlí Zimola prohlásil, že v ČSSD nic není v pořádku a nic není, jak má být. "Zapomněli jsme poslouchat voliče. Tak nám je odlákal miliardář vydávající se za filantropa. Nevíme, co voliči chtějí," řekl. Hned na to uvedl řadu příkladů, kde a čím by měla ČSSD voliče zaujmout a na co by se měla soustředit.

Lidé podle Zimoly chtějí kvalitu potravin jako v Rakousku, trápí je nedostatek lékařů, nechtějí pracovat za nízké mzdy, chtějí ochranu proti lichvářům, nechtějí vracet církvím v restitucích více, než se vracelo v 90. letech ostatním restituentům.

Kritizoval, že ČSSD urážela živnostníky či špatně řešila valorizaci penzí. "Lidi chtějí zpět politiky, kteří rozumí jim. Chtějí zpátky stát, který jim ukradli kapitalističtí elitáři," řekl Zimola. K tomu, zda by měla jít ČSSD do vlády s hnutím ANO, se Zimola v kandidátském projevu nevyjádřil.

Růžové brýle na sjezdu ČSSD. Delegátům je rozdal Jiří Zimola, který jim chtěl ukázat, jak vidí ČSSD její vedení.

Růžové brýle na sjezdu ČSSD. Delegátům je rozdal Jiří Zimola, který jim chtěl ukázat, jak vidí ČSSD její vedení.

15:37
18.  2.  2018

Kandidátka na předsedkyni ČSSD Romana Žatecká chce sebevědomou stranu, které budou lidé věřit. Vládou s Andrejem Babišem, který byl obviněn z podvodu a je evidovaným spolupracovníkem komunistické Státní bezpečnosti, by ČSSD ztratila tvář.

"Pokud máme zastavit pád střemhlav k zemi, musíme udělat změnu," zdůraznila českolipská starostka Žatecká. Delegáti podle ní rozhodnou, zda ČSSD půjde novou cestou, nebo jen "mírně recyklovanou".

15:25
18.  2.  2018
15:24
18.  2.  2018
!

Kandidát na šéfa ČSSD Zimola: ČSSD rezignovala na levicový program, zapomněla poslouchat voliče. Strana nemá čas na přešlapování, další chyby a kecy.

15:23
18.  2.  2018

Kandidát na předsedu ČSSD Antonín Staněk sjezdu strany v Hradci Králové nabídl důvěryhodnost, srozumitelnost a čitelnost. Sociální demokracii chce olomoucký primátor a poslanec vrátit jednotný hlas. Uvedl to během svého projevu, ve kterém jako jeden ze sedmi kandidátů oslovil delegáty před volbou nového vedení.

Staněk uvedl, že chce straně vrátit důvěryhodnost. "Bez důvěryhodnosti těch, co za ni mluví, strana nikdy neosloví ty, které jsme ztratili," uvedl. Připomněl pravidelný pokles voličů s tím, že příznivců od ČSSD odešlo průběžně přes milion.

Vrátit chce straně také jednotný hlas. "I na tomto sjezdu jsme viděli, že strana je myšlenkově, názorově a hodnotově pestrá," uvedl a označil to za devizu ČSSD. Navenek však podle něj musí strana vystupovat jednotně, i když si uvnitř zachová různorodost a osobitost.

15:23
18.  2.  2018

Kandidát na předsedu ČSSD Miroslav Krejčík řekl v dnešním nominačním projevu delegátům sjezdu, že by mohl být změnou. Nenechal by sociální demokraty, jak uvedl, uprostřed bitvy osamocené, jako to udělal v půlce loňského roku před podzimními sněmovními volbami tehdejší předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Bývalý ředitel Vojenského zpravodajství Krejčík se nezmínil o tom, jaký postoj by měla strana zastávat k případným jednáním s hnutím ANO o vládě.

Krejčík rozebíral v projevu mimo jiné své motivace ke kandidatuře. Uvedl, že loni ČSSD a jejímu vedení stejně jako další členové a patrně i voliči přestal rozumět.

14:58
18.  2.  2018

ČSSD ze sebe podle Jukla, který je ředitelem městské knihovny v Poličce, musí strhnout nálepku korupce a klientelismu. Strana se podle něj musí radikálně odchýlit od norem a chování, které byly založené v 90. letech v době opoziční smlouvy mezi ČSSD a ODS.

"ČSSD musí udělat radikální posun v elementární důvěryhodnosti strany," řekl Jukl. ČSSD, kterou budoval Miloš Zeman v 90. letech, a která dokázala přesvědčit 30 procent voličů, zde již podle Jukla je, a to hnutí ANO. "Dokáže (ANO) oslovit 30 procent a pořád jí pomáhá Miloš Zeman. Jen Andrej Babiš vyměnil politické ideje za marketing," uvedl Jukl.

14:50
18.  2.  2018

Kandidát na předsedu ČSSD Jukl: Ve vládě s Babišem by se ČSSD stala Kosteleckými uzeninami české politiky. ČSSD ze sebe musí strhnout nálepku korupce

14:48
18.  2.  2018
14:42
18.  2.  2018

Chovanec připomněl, že čtyři roky strávil ve vládě se současným premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO), který byl ministrem financí. "Můžete mi vysvětlit, jak zajistit, aby vedle vládní koalice neexistovala koalice ANO s SPD a KSČM, která si bude dělat, co chce?" řekl. Jednat o vládě podle něj je možné, ale na základě programu. Řešit by měla ČSSD primárně podporu rodin s dětmi či situaci lidí v exekuci, dodal.

14:42
18.  2.  2018

Chovanec několikrát zopakoval, že není charismatickou osobností jako francouzský prezident Emmanuel Macron či slovenský premiér Robert Fico. "Nabízím práci, manažerské schopnosti a životní zkušenosti," konstatoval Chovanec, který stranu vede od loňského odstoupení Bohuslava Sobotky. Připustil, že nese spoluodpovědnost za výsledek ve volbách.

Bývalý ministr vnitra uvedl, že ho diskuse o zapojení ČSSD do vlády fascinuje. "Mě víc zajímají asi tři nebo čtyři věci, například přesvědčit členy, že má cenu jít do komunálních voleb," řekl. Jako předseda ČSSD by nechtěl sedět ve vládě, ale v sídle ČSSD v Lidovém domě, kde by pracoval na vzestupu strany.

14:41
18.  2.  2018

Kandidát na předsedu ČSSD Jan Hamáček nabídl delegátům snahu o sjednocení strany. Sociální demokraté by podle něho měli jednat s hnutím ANO o účasti na nové vládě.

Pokud ČSSD zůstane v opozici, bude často stát proti vlastnímu programu, který vytunelovalo hnutí ANO, prohlásil v nominačním projevu Hamáček. Sociální demokraté by měli podle něho usilovat o resorty, díky kterým je možné prosazovat stranický program. Zároveň s ohledem na trestní stíhání předsedy ANO a premiéra v demisi Andreje Babiše Hamáček uvedl, že účast trestně stíhaných ve vládě není možná.

"Jednat o vládě neznamená do ní vstupovat," zdůraznil Hamáček. Pokud by se ČSSD měla na kabinetu podílet, podle něho by o tom museli po dokončení vyjednávání rozhodnout členové ČSSD ve vnitrostranickém referendu.

14:33
18.  2.  2018

Chovanec se v kandidátském projevu na šéfa ČSSD postavil proti účasti ve vládě. Nelze zamezit tomu, že ve Sněmovně bude koalice ANO, SPD a KSČM, řekl.

13:58
18.  2.  2018
13:18
18.  2.  2018
13:01
18.  2.  2018

Slovenští sociální demokraté chtějí opět vyhrát volby a sestavit vládu, prohlásil na sjezdu premiér a předseda strany Směr-SD Robert Fico. Slováky chce oslovit zejména tématem zvyšováním životní úrovně na úroveň průměru zemí Evropské unie.

"To se mi zdá být nejjednodušší program, který můžeme nabídnout, aby byl atraktivní," řekl Fico. Sociální demokraté podle něho musí nacházet i nové způsoby komunikace, aby si někdo všiml kroků, které ve vládě dělá. Fico připomněl, že jeho vláda zavedla bezplatné vlaky pro studenty a zaplatila žákům a studentům lyžařské zájezdy. Vyzýval k hledání nových témat.

"Odmítám pravicové kecy, že máme šetřit, protože se nám daří," zdůraznil Fico. Když se státu daří, je podle něho nutné hledat způsoby, jak pomoci lidem při dodržování rozpočtové discipliny.

12:45
18.  2.  2018

Podívejte se na projev Miloše Zemana na sjezdu ČSSD

VIDEO
12:36
18.  2.  2018

Zeman doporučil ČSSD, aby si zvolila do čela strany osobnost. Jako příklad zmínil francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, který zvítězil jako osobnost a o jeho okolí voliči nic netušili. "V úzkém kruhu členů jakékoliv politické strany známe klíčové funkcionáře, ale znají je i voliči? Ti znají většinou jen předsedu a nikoho jiného," řekl. Varoval ČSSD, že pokud si znovu zvolí úřednickou bytost do čela, nezíská voliče se všemi důsledky.

12:17
18.  2.  2018
12:16
18.  2.  2018

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) označil projev prezidenta Miloše Zemana na sjezdu ČSSD za pravdivý, trefný a vtipný. Prezidenta v reakci na twitteru označil za geniálního rétora. Zeman v projevu mimo jiné vyzval ČSSD, aby jednala s ANO o podpoře vlády, neusilovala ale o ministerské pozice.

"Přemýšlím, kdy jsem slyšel lepší projev na stranické půdě, než byl ten dnešní, co pronesl pan prezident. Musím říct, že byl skvělý. Pravdivý, trefný, vtipný a pronesený spatra. Podle mě geniální rétor," napsal Babiš.

Zeman vyzýval ČSSD, aby neodcházela do opozice, ale aby vyjednávala s hnutím ANO o novém kabinetu. Osobně však prezident soudí, že sociální demokraté by neměli požadovat vládní křesla, jen pozice náměstků.

12:15
18.  2.  2018

ANO je podle Chovance partner, který ČSSD prodá, kdykoliv se mu to bude hodit. Strana by měla zvážit, proč by z pozice poddaného do vlády měla jít.

11:41
18.  2.  2018
11:41
18.  2.  2018

Zemana vystřídal Fico

11:40
18.  2.  2018

Prezident Miloš Zeman za důvod poklesu preferencí ČSSD považuje to, že v čele neměla silnou osobnost. Nepřímo zmínil bývalého premiéra Bohuslava Sobotku, který loni několik měsíců před volbami opustil funkci předsedy strany. Zeman ve svém vystoupení na dnešním sjezdu doporučil sociálním demokratům, aby si vybrali do svého čela osobnost, a ne nudnou úřednickou bytost.

Zeman delegátům sociálnědemokratického sjezdu v Hradci Králové řekl, že jeho vysvětlení setrvalého poklesu je pro ně možná zjednodušující, ale je přesvědčen o tom, že je pravdivé. Veřejnost totiž podle něj zná u každé strany v podstatě jen předsedu. Ten buď voliče dokáže strhnout, nebo je naopak odpudivý, nemá charisma, řekl.

"Protože nechci mluvit konkrétně o osobě Bohuslava Sobotky, dovolte mi, abych zvolil Miroslava Kalouska," zmínil Zeman bývalého šéfa TOP 09. Kalouska poté označil za odpudivého bývalého předsedu strany z pravicové části spektra. "Jinými slovy, dostali jste sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost," podotkl prezident.

11:37
18.  2.  2018
11:33
18.  2.  2018

Politici z ostatních stran reagují na projev Miloše Zemana

11:29
18.  2.  2018

Zeman na sjezdu ČSSD:

"Moje doporučení zní, nechcete-li upadnout do zapomenutí, pracujte," řekl delegátům sjezdu Zeman. Pokud by se ČSSD rozhodla pro opoziční roli, mohly by její preference podle prezidenta klesnout pod pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do dolní komory.

Zeman, ač zdůraznil, že on vládu nesestavuje, potvrdil, že hnutí ANO Andreje Babiše zájem o spolupráci s ČSSD má a na její postoj čeká. Pravda je i ta, že ANO má i další dva možné partnery, podotkl prezident. Informoval, že s předsedy SPD Tomiem Okamurou a KSČM Vojtěchem Filipem se setká příští týden. Ještě dnes večer má prezident schůzku s Babišem.

11:28
18.  2.  2018
11:15
18.  2.  2018

Zeman vyzval ČSSD k jednání o vládě

Zeman nabádal sociální demokraty, aby nebyli v opozici, ale vyjednávali s ANO o vládě. Radil však, aby ČSSD nechtěla vládní křesla, jen náměstky.

11:11
18.  2.  2018

Prezident Zeman vystupuje na sjezdu ČSSD.

Zeman poděkoval na sjezdu členům ČSSD, kteří ho podpořili v prezidentské kampani. Jmenoval Hamáčka, Chovance a Zimolu. Zastánce Drahoše respektuje.

11:05
18.  2.  2018
11:04
18.  2.  2018

Delegáti dnešního mimořádného sjezdu ČSSD poměrně dlouze debatovali to tom, zda se do jeho programu má dostat hlasování o odvolání stranického vedení, nebo ne. Prosazoval to bývalý ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, podle kterého by ve vedení neměl po dnešku zůstat nikdo, kdo nemá důvěru nynějšího sjezdu.

Odvolání vedení ČSSD mělo podle Mládkova návrhu následovat hned po volbě nového předsedy. Oponenti ale namítali, že strana by mohla být být bez místopředsedů, pokud by se je nyní nepodařilo zvolit. Sociální demokraté předpokládají, že sjezd bude pokračovat řádově za několik týdnů.

10:47
18.  2.  2018
10:33
18.  2.  2018
10:33
18.  2.  2018

Otevřeno pro všechny

Delegáti po zahajovacím projevu místopředsedy ČSSD a předsedy strany v královéhradeckém kraji Jana Birkeho rozhodli, že sjezd celý zpřístupní. Podle původního plánu měli novináři slyšet jen projevy Zemana, dalších hostů sjezdu a kandidátů na předsedu.

10:32
18.  2.  2018

Bývalý šéf Vojenského zpravodajství Miroslav Krejčík uvedl, že strana je na dně. "Každý, kdo může, by měl pomoci. Já myslím, že mohu pomoci," řekl. Za prioritní považuje to, aby ČSSD přežila příští volby. Zimola řekl, že je novináři považován za outsidera voleb. "Což je možná ta nejlepší startovací čára, jak vyhrát," podotkl. Kritizoval, že sjezd je jen jednodenní. Počítá se s tím, že delegáti nestihnou celý program a sjezd na několik týdnů či měsíců přeruší.

10:15
18.  2.  2018

Olomoucký primátor Antonín Staněk při příchodu do Kulturního domu Střelnice novinářům řekl, že považuje za velký problém, aby ve vládě se zapojením ČSSD byl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO), a to kvůli jeho trestnímu stíhání v případu Čapího hnízda. Stejný názor v minulých týdnech zaujali Chovanec či Hamáček. Krejčík před novináři naopak zdůraznil presumpci neviny. "Neměli bychom si hrát, stát se nezastaví a potřebujeme vládu s důvěrou," uvedl.

10:14
18.  2.  2018
10:13
18.  2.  2018
10:07
18.  2.  2018
10:04
18.  2.  2018
10:03
18.  2.  2018

Protesty před kulturákem

Před Kulturním domem Střelnice v Hradci Králové, v němž se dnes scházeli delegáti sjezdu ČSSD, protestovaly dvě desítky lidí proti prezidentu Miloši Zemanovi a premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Lidé měli ústa zalepená páskami a drželi protestní transparenty.

Na transparentech stály nápisy například "S ANO? Ne!", "ČSSD, nechoďte do vlády s estébákem", "Pane Zemane, mýlíte se. Donášet a špiclovat není OK" a "Stydím se za prezidenta ČR". Demonstrující v poklidu procházeli kolem kulturního domu.

Bývalý předseda ČSSD Zeman přijede na sjezd sociální demokracie a k delegátům promluví. Zemana před čtvrtstoletím právě v budově, kde se sjezd schází nyní, zvolili sociální demokraté svým předsedou. Zeman tehdy stranu s poměrně nízkými preferenci dovedl do vlády. Později se s ČSSD rozešel.


9:59
18.  2.  2018

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze sjezdu ČSSD v Hradci Králové. Očekává se, že dnes budou zástupci sociální demokracie reflektovat porážku v parlamentních volbách, ale především vyberou nového předsedu. Jednat se bude rovněž o spolupráci s hnutím ANO na případné koalici. 

Autor: ČTK, mit, tto
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!