Shořelé haly ve Vysočanech a Hostivaři patřily stejnému majiteli | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Shořelé haly ve Vysočanech a Hostivaři patřily stejnému majiteli

Daniel Novák

V Praze během šesti měsíců vyhořely dvě starší budovy patřící realitní skupině Codeco. Na místě zničených objektů chystá developerské projekty.

Minulý pátek v Praze-Vysočanech v Kolbenově ulici vyhořelo trampolínové centrum Freestyle Kolbenka. V květnu lehla popelem průmyslová hala v Hostivaři u Průmyslové ulice. E15 Premium zjistil, že obě nemovitosti patřily stejnému majiteli. Tím je přes své projektové firmy developerská skupina Codeco. Na místě obou shořelých hal připravuje novou výstavbu.

„Kvůli probíhajícímu vyšetřování nás policie vyzvala, abychom až do jeho konce neposkytovali žádná další vyjádření a neovlivňovali tím průběh vyšetřování,“ odpověděla zástupkyně Codeco Šárka Kulichová na zaslané dotazy. Firma dostala mimo jiné otázku, jak reaguje na fakt, že jí v rozmezí několika měsíců lehly popelem dva objekty. 

V Ostravě budeme investovat 30 milionů eur ročně, slibuje nový vlastník Nové huti

Speychal a Monsport

Skutečný majitel developera Codeco se skrývá za společností Codeco Capital Investments registrovanou ve Velké Británii. Deník E15 již dříve kvůli jiným případům zjišťoval, kdo za firmou skutečně stojí.

„Konečným vlastníkem skupiny je britský občan, který již několik let působí na českém trhu. Českou republiku pravidelně navštěvuje,“ sdělil v únoru 2017 ředitel skupiny Codeco Petr Fanta.

Jenže v této době ukazoval britský obchodní rejstřík něco jiného. Od dubna 2016 do letošního června byl podle registru většinovým majitelem společnosti Codeco Josef Monsport. Tento vlivný právník je dlouhodobě osobním advokátem kontroverzního podnikatele a bývalého majitele hokejové Sparty Petra Speychala.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu E15
fotoRoční předplatné1899 Kč
Ušetříte 489 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
fotoČtvrtletní předplatné499 Kč
Ušetříte 98 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
fotoMěsíční předplatné99 Kč
Cena 99 Kč platí pro první měsíc pro nové předplatitele. Další následující měsíc stojí 199 Kč.
Objednat
fotoDarujte roční předplatnéNáhled předplatného1899 Kč Objednat
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce
Printová verze E15
Předplatné printového deníku E15
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!