53

fotografií

Nejluxusnější vlaky světa: Podívejte se, jak to vypadá cestou do oblak na andské horské železnici

D

Dechberoucí výhledy na jedno z nejkrásnějších pohoří světa, luxusní kabiny, vybrané gastronomické požitky a ochotný a usměvavý personál. Jihoamerický Belmond Andean Explorer patří k nejlepším a nejpřepychovějším vlakům světa a není se čemu divit. Podívejte se, jaký komfort na cestující čeká.

Belmond Andean Explorer operuje na jedné z nejvýše položených železničních tratí mezi městy Cusco a Puno v Peru. Na pasažéry tak čekají opravdu úchvatné výhledy na okolní scenerii a navíc i výlety po přilehlých zajímavých památkách včetně vyhlášeného jezera Titicaca, které je nejvýše splavným jezerem na světě, či města Arequipa, které je zapsané na seznamu UNESCO.

Cestující si mohou vybrat dvou- či třídenní výlety, přičemž cena lístku se pohybuje od přibližně 27 tisíc až po bezmála sto tisíc korun v závislosti na datu, délce trasy a typu kabiny. Paluba vlaku je designovaná ve vintage stylu a i luxusní kabiny jsou inspirované peruánskými látkami a alpakou. Každá má vlastní koupelnu se sprchovým koutem. Na cestující mimo to čekají vybrané pokrmy od nejlepších šéfkuchařů, panoramatický vůz, ze kterého se mohou kochat okolní krajinou a dokonce i wellness vagón, kde si mohou dopřát lázeňskou péči.

Podívejte se v galerii na peruánský luxus na kolejích:

Související články