43

fotografií

Svět očima figurek. Miniaturní postavičky zasazené do reálného světa

J

Jsou tak malé, že byste si jich sotva všimli. Přitom jde o opravdová veledíla, která při bližším pohledu berou dech. Řeč je o miniaturním umění, které se zaměřuje na zobrazování běžných věcí všedního života zasazených do mikrosvěta. A výsledné výtvory jsou opravdu fascinující, jak se můžete přesvědčit i sami v galerii níže.

Miniaturní umění si čím dál více získává na oblibě. Jedním z jeho propagátorů je například anglický umělec Roy Tyson, který vytváří vtipné a zajímavé snímky s přizpůsobenými miniaturními figurkami pod názvem Roy's People. Od roku 2012 fotografuje svůj mikrosvět v ulicích Londýna i mimo něj.

Naproti tomu jeho konkurent britský sochař Willard Wigan nepotřebuje pro realizace svých soch moc materiálu. Jeho výtvory se totiž velmi často vejdou i do očka malé jehly. Fanoušci jeho umění tak často musí sáhnout po mikroskopu, aby se vůbec mohli pořádně pokochat.

Podívejte se v galerii na miniaturní svět očima figurek:

Rekordní ceny bytů v Praze. Podívejte se na ty nejdražší až za 270 milionů
Na bezmála 300 milionů korun přijde momentálně nejdražší nabízený byt v Praze. Ačkoliv koronavirová krize měla růst cen bytů v Česku zbrzdit, ne-li zastavit úplně, ve skutečnosti zdražují nadále. Za milion pořídíte v centru Prahy pouhých pět metrů čtverečních a celkově průměrná nabídková cena nových bytů činí průměrně 123 tisíc korun za metr čtvereční plochy. Ty nejdražší byty v metropoli se pohybují v řádech desítek milionů.

Související články