50

fotografií

Velké byty nad 100 metrů seženete v ČR i pod půl milionu. Podívejte se kde a jak vypadají

Z

Zatímco o velkém bytu v Praze si možná můžete jen nechat zdát, jinde po Česku se prodávají za hubičku! Rozdíl je to opravdu znatelný. Za byt v hlavním městě o výměře alespoň 100 m² dáte minimálně 5 milionů, popojeďte ale „trochu“ dál a ještě větší byt můžete pořídit i 15x levněji!

Zní to jako sen z jiné reality. Půdní byt o výměře 165 m² za pouhých 300 tisíc korun. Nejde však o nabídku prodeje nemovitosti v zemi třetího světa, takový byt můžete pořídit i v Česku! Nadšení je ale třeba krotit. Byt se nachází až na samém západě země, nedaleko centra Aše, a jeho stav je podle snímků žalostný. Jde o půdní vestavbu, která je sice zapsaná jako bytová jednotka, ale před celkovou rekonstrukcí (viz snímky v galerii pod článkem).

Stačí však zaplatit přibližně jednou tolik a pořídíte slušné bydlení. Vybavený byt 4+1 (103 m²) v Teplicích se prodává za pouhých 699 tisíc korun, v České Třebové podobně velký byt seženete za 875 tisíc a v Chebu za 890 tisíc Kč. V Praze přitom za byt o stejné výměře dáte kolem pěti až šesti milionů korun. V propastném rozdílu cen hraje roli zejména lokalita. Byt v metropoli je pro kupce prostě exkluzivnější, než třeba na severu Čech a v jiných lokallitách, které mají pověst „sociálně vyloučené“ oblasti.

Podívejte se v galerii na nejlevnější „obří“ byty v Česku:

 

Nejdražší single byty v Česku. Exkluzivní garsonky přijdou i na 26 milionů korun
Dříve byly garsonky brány jako dočasné provizorní bydlení, které sloužilo zejména k přespání, a nestálo závratné peníze. V posledních letech se ale situace na realitním trhu dost změnila. Stejně jako životní styl lidí, kteří se věnují hlavně kariéře a svobodnému životu, pro který jsou právě garsoniéry ideální. Proto nabývají rychle na hodnotě.

Související články