Jaké knihy si přečíst v červenci

Jaké knihy si přečíst v červenci

O

O čem lepším si na dovolené pod palmou číst, než o sportu, zločinech a trestech (nebojte, ne dlouhosáhlou ruskou klasiku) nebo případech z 2. světové války? Vybrali jsme seznam novinek, které stojí za to zabalit si je do kufru.

David Urban - Výjezdovka

Ke všem závažným trestným činům – od loupeží přes znásilnění až po sebevraždy a vraždy – vysílá operační důstojník výjezdovou skupinu. Ta sestává z detektiva, vyšetřovatele a technika, kteří se zabývají prvotní prací na místě činu. Kniha přibližuje jejich práci, která dokáže být děsivá a napínavá. Seznámíte se s pravdivými informacemi o tom, jak vypadá skutečná práce kriminalistů v terénu.

Václav Soukup - Nejlepší četa

Střelby, práce s mapou, hod granátem, pochodování, taktika, překážková dráha, přežití v lese a především spousta teorie a vědomostních testů. Knížka sleduje cestu jednotlivce základní přípravou u české armády od vyplnění nezávazného registračního formuláře až ke slavnostnímu vyřazení z kurzu.

Deník moderního fotra: Myčky, pračky, ledničky...
V běžné domácnosti je podle průzkumů devadesát osm předmětů, které můžou způsobit rozvod. Manželství (ale i partnerský vztah), ve kterém figurují osoby opačného pohlaví, je sice mnohdy postaveno na pevných základech, ale až společné bydlení a s ním související používání domácích spotřebičů prověří, nakolik je silné.

Grigorij Rodčenkov - Ruský doping 

Kniha vypráví otevřeně celý příběh o ruském dopingu, který byl zachycen i v oscarovém dokumentu Bryana Fogela Icarus a stále fascinuje a šokuje svět. Mapuje i dětství autora, vyrůstajícího za železnou oponou, jeho první setkání s dopingem jako dvaadvacetiletého studenta sportovce na Moskevské státní univerzitě a jeho následnou kariéru v antidopingové laboratoři v Moskvě.

Jakub Dušek - Štěkot uvázaných psů 

Podzimního rána roku 1941 je v zapadlé pražské ulici protektorátu Čechy a Morava nalezeno mrtvé tělo s vyřezaným hákovým křížem na hrudi. Dramatičnost celé situace podtrhuje fakt, že obětí je policejní komisař. Za přísného dohledu nacistického aparátu začne policie rozplétat nitky komplikovaného případu.

Hynek Čermák, největší drsňák české scény
Hluboký hlas a přísný pohled. Hynek Čermák je předním představitelem drsných chlápků, kteří si jdou tvrdě za svým. On sám se na takové role dívá s pousmáním a nejradši by hrál především v komediích. Komu ale polohu tvrďáka snáze věřit než bývalému bodyguardovi?

František Kolář - Encyklopedie olympioniků

Nová a nejobsáhlejší encyklopedie československého a českého olympijského sportu. Jaké byly osudy prvního československého olympijského vítěze Bedřicha Šupčíka? Nebo Dany a Emila Zátopkových, legend československého sportu? Nejen o těchto osobnostech československého i českého sportu se dočtete v této unikátní knize. 

Článek byl poprvé uveřejněn v červenci 2021 v tištětém vydání Formen.

Související články