Aston Martin DBS Superleggera Concorde Exteriér vozu je celý v bílé s detaily vybavené v trikolóře - barvách British Airways. Interiér vozu přímo odkazuje na Concorde. Drobné detaily jsou přítomné všude. Všimněte si třeba malého rudého letadla u repráku na dveřích. Kabina nového vozu je přímo inspirovaná kabinou Concorde. Aston Martin DBS Superleggera Concorde Edition Legendární vozítko Jamese Bonda ve filmu Goldfinger, aneb Aston Martin DB5.

6

fotografií

Aston Martin vzdal hold British Airways a legendě Concorde

A

Aston Martin, ikonická značka vozidel, které miluje snad každý od Prince Charlese až k Jamesi Bondovi, oslavil sté výročí založení British Airways a vyrobil deset zcela unikátních automobilů nesoucích označení Aston Martin DBS Superleggera Concorde Edition. Tyto automobily vznikly zároveň u příležitosti 50. výročí od prvního letu nadzvukového letadla Concorde. 

O světové unikáty projevili zájem investoři ze všech koutů planety a je neuvěřitelné štěstí, že vůbec první z těchto vozidel zamířilo do fondu Engine Classic Cars, který založila společnost BH Securities s Engine Prague.

Pořízený vůz vznikl pod taktovkou individualizačního týmu Q, který se v Aston Martinu specializuje na zakázkovou výrobu a limitované edice. DBS Superleggera Concorde Edition nese barvy společnosti British Airways, má karbonovou střechu se siluetou Concordu a ikonickou trikoloru na spodní hraně nárazníků.

Exteriér vozu je celý v bílé s detaily vybavené v trikolóře - barvách British Airways. Autor: Aston Martin
Interiér odkazuje na kabinu skutečného Concordu a má řadu neopakovatelných prvků. Například pádla řazení pod volantem jsou vyrobena přímo z lopatek turbíny nadzvukového letadla.
Kabina nového vozu je přímo inspirovaná kabinou Concorde. Autor: Aston Martin

Autíčko je poháněno motorem V12 s dvojitým přeplňováním o objemu 5,2 litru. Jeho výkon dosahuje síly 715 koní a má točivý moment o velikosti 900 Nm. Motor přenáší sílu na zadní kola pomocí osmistupňové automatické převodovky. Dosahuje zrychlení z 0 na 100 kilometrů v hodině za pouhé 3,4 sekundy a nepoleví až do rychlosti 340 kilometrů v hodině.

Unikátní automobil byl pořízen fondem investorů Engine Classic Cars. Ten investuje svěřené prostředky do vybraných ikonických a celosvětově známých sběratelských automobilů nebo motocyklů. O automobily ve fondu se stará jedna ze společností skupiny Engine. Ta je sama vlastníkem hodnotné sbírky vozů, motocyklů, vlastního servisu, renovační dílny a klubového parkování. 

Aston Martin DBS Superleggera Concorde Autor: Aston Martin

Fond Engine Classic Cars dosud vlastnil dva vozy značky Aston Martin. Kromě staršího automobilu DB2 to je i novější DB6 Vantage. 

Související články
Svět vyhlíží inflaci. Cenová spirála se roztáčí nejrychleji od velké finanční krize
Vyspělé země začaly letos naplno počítat s dlouhodobou erupcí inflace. Trhy vyhlížejí pro příští léta nejrazantnější nástup růstu cen od velké finanční krize. Jen od počátku pandemie investoři v Americe i v Evropě opravili svá očekávání budoucího inflačního tempa na dvojnásobek. Prognózy přitom nemusejí být konečné, inflační vize totiž stále bobtnají.
Hoteliér Sivek: Praha je mrtvá, developeři chtějí skupovat hotely. Neodpovídám jim
Turistů, kteří se loni ubytovali v Česku, ubylo o polovinu na jedenáct milionů. Nejtvrdší ránu schytali hoteliéři v Praze, kteří od loňského října do konce roku přišli o víc než 90 procent klientů. „I když se poptávka obnoví, turisté nebudou mít kde bydlet. Obnovit zaniklé hotely potrvá dva roky,“ říká Viliam Sivek, majitel Sivek Hotels a prezident České unie cestovního ruchu.
Děkujeme, odešli jsme do Německa, vzkazují čeští lékaři po deseti letech od proslulé výzvy
Letos v únoru uplynulo deset let od výzvy lékařů nespokojených s podmínkami v českém zdravotnictví „Děkujeme, odcházíme“. Mladé doktory láká zahraničí i nadále, většina míří do sousedního Německa. Téma je znovu aktuální v době pandemie, kdy v českých nemocnicích chybí personál. Na české lékaře v cizině apeloval i prezident České lékařské komory Milan Kubek a vyzval je, ať se vrátí pomoci domů. Kvůli české byrokracii však akce skončila fiaskem. Pro mladé doktory to bylo další zklamání z vlasti. Proč vlastně lékaři odcházejí a co jim vadí?