Kupte si ForMen
Kupte si aktuální vydání FORMEN
S černými džínami - jak již bylo zmíněno, dvojitý denim je nebezpečná záležitost, ale neoprané a hladké černé džíny fungují s modrou bundou dobře. Mezi další odstíny, které fungují, patří šedá a dokonce i bílá.  S mikinou s kapucí - Asi každý módní blogger na sobě měl někdy tuhle kombinaci, aby vypadat dostatečně městsky a proto může působit jako klišé. Nicméně nenechte se tímto odradit. Vyhněte se barevným mikinám s logy, zvolte neutrální odstíny.  S chinos - dvojitý denim (kalhoty a buď košile nebo bunda) je chození na ostří nože. Tudíž pokud máte hezké chinos v neutrální barvě, nešlápnete vedle. Alespoň na poslední příjemné dny podzimu.  S oblekovými kalhoty - proč nechat oblek v šatníku celý rok, obzvláště když nemáme kam pořádně chodit. Zkuste oblekové kalhoty k jemnému kašmírovému svetru, teniskám a denimové bundě. 

4

fotografií

Jak kombinovat denimovou bundu (7x jinak)

H

Hezká denimová bunda, a je jich stejně druhů, jako samotných džínů, je dobrá součást šatníku. Krom toho, že se jedná o nadčasovou záležitost a při dobré péči ji budete nosit i za dvacet let, dá se nekonečně kombinovat. 

Denim původně vznikl jako workwear. V době, kdy nebyly montérky a podobně, a denim nabídl dostatečně nezničitelnou variantu. Ač kvalita mnoha značek nedosahuje této úrovně, verzatilita 

S chinos - dvojitý denim (kalhoty a buď košile nebo bunda) je chození na ostří nože. Tudíž pokud máte hezké chinos v neutrální barvě, nešlápnete vedle. Alespoň na poslední příjemné dny podzimu. 

S bílým trikem nebo košilí a kravatou - to není žádná novinka. Naopak je to neosvědčenější kombinace. Samotné triko a třeba výše zmíněné chinos nebo košile, kravata

S černými džínami - jak již bylo zmíněno, dvojitý denim je nebezpečná záležitost, ale neoprané a hladké černé džíny fungují s modrou bundou dobře. Mezi další odstíny, které fungují, patří šedá a dokonce i bílá. 

S indigo džínámi - neopraný a temný indigo denim bude se světlejší bundou (nebo košilí) fungovat dobře. Ale při výběru si vezmětě někoho s dobrým okem a ostrým jazykem aby vám sdělil, jestli to skutečně vypadá dobře i na vás. 

S mikinou s kapucí - Asi každý módní blogger na sobě měl někdy tuhle kombinaci, aby vypadat dostatečně městsky a proto může působit jako klišé. Nicméně nenechte se tímto odradit. Vyhněte se barevným mikinám s logy, zvolte neutrální odstíny. 

S oblekovými kalhoty - proč nechat oblek v šatníku celý rok, obzvláště když nemáme kam pořádně chodit. Zkuste oblekové kalhoty k jemnému kašmírovému svetru, teniskám a denimové bundě. 

S kabátem - tenká bunda bez podšívky na bílém triku není dostačující na zimní počasí. Nicméně pokud na něj hodíte camel coat, nebudete to vypadat vůbec špatně. Stejně tak funguje i denimová košile. 

Související články
Recenze: Jeans Story jsou důkladné dějiny modrého fenoménu
Džíny, rifle, texasky. Publicista Michal Petrov se po třech výpravně zpracovaných knihách věnovaných obecným retro tématům ze života v socialistickém Československu rozmáchl ještě o něco více. Výsledkem je obdobně opulentně pojatá publikace Jeans Story/Retro Blue, v níž sleduje konkrétní fenomén jednoho typu oblečení, který se na kapitalistickém Západě i na totalitním Východě stal symbolem mládí a revolty a jednou z hlavních komodit v předlistopadových Tuzexech, na černém trhu a na burzách občas prohledávaných policisty.
Džínový krejčí Patrik Diamant: „Džíny perte až po 6 měsících nošení“
Patrik Diamant, první muž, který v Česku začal šít džíny na míru výhradně pro pánskou klientelu. Jeho cesta za úspěchem začala před několika lety, kdy sám řešil problém – nemohl si na českém trhu vybrat džíny, které by mu skutečně vyhovovaly. A právě tak se v jeho hlavě zrodil nápad, že si je sám ušije. „Začátky nebyly jednoduché, první kalhoty mi trvaly několik měsíců. Naštěstí jsem měl trpělivé zákazníky,“ směje se šestadvacetiletý podnikatel.