Kupte si ForMen
Kupte si aktuální vydání FORMEN
S černými džínami - jak již bylo zmíněno, dvojitý denim je nebezpečná záležitost, ale neoprané a hladké černé džíny fungují s modrou bundou dobře. Mezi další odstíny, které fungují, patří šedá a dokonce i bílá.  S mikinou s kapucí - Asi každý módní blogger na sobě měl někdy tuhle kombinaci, aby vypadat dostatečně městsky a proto může působit jako klišé. Nicméně nenechte se tímto odradit. Vyhněte se barevným mikinám s logy, zvolte neutrální odstíny.  S chinos - dvojitý denim (kalhoty a buď košile nebo bunda) je chození na ostří nože. Tudíž pokud máte hezké chinos v neutrální barvě, nešlápnete vedle. Alespoň na poslední příjemné dny podzimu.  S oblekovými kalhoty - proč nechat oblek v šatníku celý rok, obzvláště když nemáme kam pořádně chodit. Zkuste oblekové kalhoty k jemnému kašmírovému svetru, teniskám a denimové bundě. 

4

fotografií

Jak kombinovat denimovou bundu (7x jinak)

H

Hezká denimová bunda, a je jich stejně druhů, jako samotných džínů, je dobrá součást šatníku. Krom toho, že se jedná o nadčasovou záležitost a při dobré péči ji budete nosit i za dvacet let, dá se nekonečně kombinovat. 

Denim původně vznikl jako workwear. V době, kdy nebyly montérky a podobně, a denim nabídl dostatečně nezničitelnou variantu. Ač kvalita mnoha značek nedosahuje této úrovně, verzatilita 

S chinos - dvojitý denim (kalhoty a buď košile nebo bunda) je chození na ostří nože. Tudíž pokud máte hezké chinos v neutrální barvě, nešlápnete vedle. Alespoň na poslední příjemné dny podzimu. 

S bílým trikem nebo košilí a kravatou - to není žádná novinka. Naopak je to neosvědčenější kombinace. Samotné triko a třeba výše zmíněné chinos nebo košile, kravata

S černými džínami - jak již bylo zmíněno, dvojitý denim je nebezpečná záležitost, ale neoprané a hladké černé džíny fungují s modrou bundou dobře. Mezi další odstíny, které fungují, patří šedá a dokonce i bílá. 

S indigo džínámi - neopraný a temný indigo denim bude se světlejší bundou (nebo košilí) fungovat dobře. Ale při výběru si vezmětě někoho s dobrým okem a ostrým jazykem aby vám sdělil, jestli to skutečně vypadá dobře i na vás. 

S mikinou s kapucí - Asi každý módní blogger na sobě měl někdy tuhle kombinaci, aby vypadat dostatečně městsky a proto může působit jako klišé. Nicméně nenechte se tímto odradit. Vyhněte se barevným mikinám s logy, zvolte neutrální odstíny. 

S oblekovými kalhoty - proč nechat oblek v šatníku celý rok, obzvláště když nemáme kam pořádně chodit. Zkuste oblekové kalhoty k jemnému kašmírovému svetru, teniskám a denimové bundě. 

S kabátem - tenká bunda bez podšívky na bílém triku není dostačující na zimní počasí. Nicméně pokud na něj hodíte camel coat, nebudete to vypadat vůbec špatně. Stejně tak funguje i denimová košile. 

Související články
Recenze: Jeans Story jsou důkladné dějiny modrého fenoménu
Džíny, rifle, texasky. Publicista Michal Petrov se po třech výpravně zpracovaných knihách věnovaných obecným retro tématům ze života v socialistickém Československu rozmáchl ještě o něco více. Výsledkem je obdobně opulentně pojatá publikace Jeans Story/Retro Blue, v níž sleduje konkrétní fenomén jednoho typu oblečení, který se na kapitalistickém Západě i na totalitním Východě stal symbolem mládí a revolty a jednou z hlavních komodit v předlistopadových Tuzexech, na černém trhu a na burzách občas prohledávaných policisty.
Džínový krejčí Patrik Diamant: „Džíny perte až po 6 měsících nošení“
Patrik Diamant, první muž, který v Česku začal šít džíny na míru výhradně pro pánskou klientelu. Jeho cesta za úspěchem začala před několika lety, kdy sám řešil problém – nemohl si na českém trhu vybrat džíny, které by mu skutečně vyhovovaly. A právě tak se v jeho hlavě zrodil nápad, že si je sám ušije. „Začátky nebyly jednoduché, první kalhoty mi trvaly několik měsíců. Naštěstí jsem měl trpělivé zákazníky,“ směje se šestadvacetiletý podnikatel. 
Vermont doplňuje svoje portfolio o značku Diesel
Vermont se stal zástupcem ikonické džínové značky na českém trhu a rozšířil tak svou nabídku již o 8. prémiovou značku. Krom  Dieselu jsou v portfoliu značky jako Gant, KARL LAGERFELDA, Peak Performance, Odd Molly, volnočasový Camel Active, 200 let starou značku Brooks Brothers, nebo argentinskou La Martinu.