Na Slovensku už automobilka Kia obnovila výrobu | E15.cz

Na Slovensku už automobilka Kia obnovila výrobu

ČTK, vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Slovenská továrna automobilky Kia Motors po dvou týdnech obnovila výrobu, kterou kvůli šíření koronaviru přerušila v březnu.

Továrny zbylých tří automobilek na Slovensku, jež dříve rovněž pozastavily montáž vozidel i kvůli poklesu poptávky, k opětovnému spuštění výrobních linek zatím nepřistoupily.

Továrna Kia Motors u Žiliny na severu Slovenska, která zaměstnává přes 3800 lidí, bude prozatím fungovat ve dvousměnném provozu. Původně plánovala obnovit výrobu ve třech směnách, změnu ale zdůvodnila neočekávanou situací na trhu.

Továrna podle mluvčího Jána Žgravčáka dodržuje všechna nařízení v souvislosti s koronavirem, například měření teploty lidem, kteří vstupují do továrny. Prostory závodu byly dezinfikovány.

Kia vyrábí na Slovensku modely ceed, dále crossover XCeed a sportovně-užitkový model (SUV) Sportage.

Automobilový průmysl je hlavním motorem exportně orientované ekonomiky Slovenska, které je v přepočtu na obyvatele největším výrobcem aut na světě. Kvůli poklesu poptávky a dopadům pandemie choroby covid-19 dříve přerušily výrobu na Slovensku provozy německé automobilky Volkswagen, francouzské skupiny PSA a britské automobilky Jaguar Land Rover.

Autor: ČTK, vaj

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video