Pro autisty a velkou část postižených dětí zůstanou školy zavřené | E15.cz

Pro autisty a velkou část postižených dětí zůstanou školy zavřené

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Zatímco zdraví žáci se budou moci 25. května vrátit do školních lavic, autisté nebo děti s tělesným či mentálním postižením mají smůlu. Na základě rozhodnutí ministerstev školství a zdravotnictví se už v tomto školním roce do škol nepodívají.

„Pokud jde o žáky speciálních škol a tříd s tělesným postižením, mentálním postižením, souběžným postižením více vadami, poruchami autistického spektra či závažnými poruchami chování, pro ty zůstává škola do 30. června uzavřena. Tyto školy budou do tohoto data i nadále realizovat vzdělávání na dálku,“ sdělila mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová. Důvody rozhodnutí rezorty školství ani zdravotnictví nekomentovaly. 

Pro žáky s narušenými komunikačními schopnostmi, se závažnými vývojovými poruchami učení či se zrakovým nebo sluchovým postižením se školy otevřou stejně jako pro ostatní 25. května. 

Pro školy bylo rozhodnutí o uzavření škol pro velkou část postižených dětí překvapením. „Je nám to líto, na děti jsme se již těšili,“ sdělila rodičům například speciální základní a střední škola v Kolíně. 

„U dětí s těžkým postižením rozhodnutí chápu. Ale například děti s lehkým mentálním postižením nastoupit do škol mohly,“ uvedla ředitelka Speciální základní školy Poděbrady Pavlína Mladá. Škola už podle ní byla na příchod žáků připravená včetně zajištění přísnějších hygienických podmínek. 

Školy jsou kvůli pandemii koronaviru uzavřené od 11. března. Střední školy by se měly částečně otevřít 11. května, a to pro studenty posledních ročníků.

V pondělí 25. května by se do škol mohli vrátit mladší školáci. Postupně se též obnovuje provoz uzavřených mateřských školek. 

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video