Penta dostavěla kanceláře na pražském náměstí Winstona Churchilla za dvě miliardy | E15.cz

Penta dostavěla kanceláře na pražském náměstí Winstona Churchilla za dvě miliardy

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Po dvou letech od prvního kopnutí do země dokončila investiční skupina Penta výstavbu kancelářského projektu Churchill Square na pomezí pražského Žižkova, Vinohrad a hlavního nádraží. Investice včetně ceny pozemku převýšila dvě miliardy korun.

„Zástavba brownfieldu urbanisticky dotvořila náměstí Winstona Churchilla,“ uvedl Pavel Streblov, ředitel Penty pro komerční development. 

Navzdory protější Vysoké škole ekonomické vstoupila Penta projektem do lokality, která měla například proti Karlínu vždy spíše rezidenční povahu. 

„Z mého pohledu nebyla výstavba kancelářských budov v projektu Churchill Square sázka na jistotu. Avšak kombinace faktorů zahrnující velikost projektu, kvalitu provedení, zajištění služeb v budově a tradičně odvážného hlavního nájemce se rozhodnutí ukázalo jako správné,“ komentoval Petr Žalský, vedoucí kancelářského oddělení v poradenské společnosti Colliers International. 

V areálu jsou rovněž coworkingové kanceláře, které Penta provozuje ve vlastní režii. „Coworking je ideální pro dobu změn. Umožňuje firmám flexibilitu při růstu i při případné redukci zaměstnanců,“ dodal Streblov.  

Uživatelům kanceláří v projektu Churchill Square zatím komplikuje život chybějící propojení od sedmého nástupiště hlavního nádraží. Správa železniční dopravní cesty však aktuálně začala podchod stavět. Dílo za 220 milionů korun mají stavební firmy Metrostav a Hochtief odevzdat příští rok v létě. 

Na dohled od náměstí Winstona Churchilla připravuje Penta rozsáhlou výstavbu na pozemcích kolem Masarykova nádraží podle návrhu londýnského architektonického studia Zahy Hadid. Developer nedávno získal územní rozhodnutí pro první část projektu. Magistrát tento týden oznámil, že s investorem o projektu uzavře memorandum. Proti původním plánům budou v části projektu byty a přibude zeleň. 

Záměr počítá se zastřešením kolejiště nad Masarykovým nádražím. Tím propojí lokalitu okolo Hybernské a Opletalovy ulice přímo s okolím Florence.