Roušky v metru zůstanou povinné i po rozvolnění opatření | E15.cz

V Praze budou i po rozvolnění povinné roušky v metru

ČTK

V hlavním městě zůstanou kvůli riziku šíření koronaviru i po rozvolnění opatření od 1. července povinné roušky v metru a při hromadných akcích ve vnitřních prostorách, oznámilo ministerstvo zdravotnictví. Roušky zůstanou po rozvolnění povinné také v Moravskoslezském kraji, kde se v poslední době objevila lokální ohniska nemoci covid-19 způsobované koronavirem.

Od 1. července budou moci lidé ve většině republiky odložit roušky. Ochrana úst a nosu zůstane plošně povinná už jen ve zdravotnických a sociálních zařízeních. V Praze budou muset lidé nosit roušky také v metru a na vnitřních hromadných akcích s účastí nad sto lidí.

„Praha je nyní stabilní. Přesto vidíme riziko na větších akcích a v metru, proto i tady ponecháme opatření ve formě roušek,“ oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Konec roušek. Lidé je mohou od 1. července odložit i uvnitř

Praha má po Moravskoslezském kraji druhý nejvyšší absolutní počet potvrzených případů covidu-19 a také druhý největší podíl případů na počet obyvatel od začátku epidemie. V Praze bylo dosud zaznamenáno přes 2500 nakažených, tedy asi 189 případů na každých sto tisíc obyvatel.

V poslední době rostl počet nakažených v Praze jen mírně. Za posledních sedm dní připadá na každých sto tisíc obyvatel města jen zhruba šest nových případů, zatímco na Karvinsku v Moravskoslezském kraji je to 183 případů na sto tisíc obyvatel.

Právě Moravskoslezský kraj je dalším regionem kromě Prahy, kterého se nebude plně týkat rozvolňování opatření.

Vědci prokázali významný vliv nošení roušek na zpomalení šíření koronaviru

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!