Banka Morgan Stanley umožní svým movitým klientům střídmě investovat do bitcoinu

Banka Morgan Stanley umožní investice do bitcoinu

Banka Morgan Stanley umožní investice do bitcoinu Zdroj: Profimedia

Bitcoin dál boří rekordy.
Banka Morgan Stanley umožní investice do bitcoinu
3
Fotogalerie

Společnost Morgan Stanley jako první velká americká banka umožní movitým klientům investice do tří bitcoinových fondů. Podle zdrojů serveru CNBC o tom firma informovala v interním sdělení s tím, že reaguje na poptávku po investicích do kryptoměn ze strany klientů.

Kryptoměny si postupně získávají zájem širší investorské obce. Nedávno oznámily investice do bitcoinu například automobilka Tesla nebo platební společnost Square. Nové oddělení, které pomáhá klientům držet a převádět digitální aktiva, zřídila minulý měsíc Bank of NY Mellon.

Morgan Stanley umožní investovat do bitcoinových fondů pouze klientům, kteří u ní mají uloženy nejméně dva miliony dolarů (zhruba 44 milionů korun) a investičním firmám, kterým se stará o alespoň pět milionů dolarů. Jejich účty nebudou smět být mladší šesti měsíců, stojí ve zprávě. Banka podle zdrojů také těm, kteří podmínky splňují, umožní od příštího měsíce takto investovat nejvýše 2,5 procenta jejich čistého jmění.

Bitcoin od začátku letošního roku již zdvojnásobil svou hodnotu a poprvé se prodával v přepočtu za více než 1,3 milionu korun. Jeho tržní kapitalizace pak přesáhla jeden bilion dolarů. Na své dosavadní maximum 61 781,83 dolaru se bitcoin vyšplhal v neděli, od té doby ale oslabil, protože si investoři vybrali zisky, a poškodila ho i zpráva o chystaném zákazu kryptoměn v Indii.