Bitcoin s výkyvy nekončí, může vyrovnat nelichotivý rekord | E15.cz

Bitcoin s výkyvy nekončí. Tak vytrvalý propad zažívá kryptoměna teprve podruhé v historii

vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Další den, další pokles. Kryptoměna bitcoin během pondělního rána sestoupila na půlroční cenová minima.Takhle vytrvalý mezidenní propad dominantní kryptoměna příliš často neprodělává, připomíná agentura Bloomberg. V průběhu dne se ale její kurz oklepal a vrátil nad sedm tisíc dolarů.

Pokud bude cena bitcoinu o pondělní půlnoci nižší než sedm tisíc dolarů, nejrozšířenější kryptoměna tím vyrovná značně nelichotivý rekord z roku 2014. Tehdy její cena klesala po osm dní v řadě.

Bitcoin má za sebou bouřlivé období, kdy jeho cena odepsala během týdne zhruba dvanáct procent. V pondělí dokonce klesla na půlroční minima, když jedna virtuální mince stála kolem 6500 dolarů. Později během dne se však kurz kryptoměny vyšplhal nad sedm tisíc dolarů.

K propadu bitcoinu v minulých dnech podle světových agentur přispěly zprávy o tažení čínských úřadů proti byznysu s virtuálními mincemi. Centrála čínské centrální banky v Šanghaji ve čtvrtek upozornila, že se zaměří na nelegální aktivity kolem virtuálních měn, které se znovu objevují. Sama banka přitom podle Reuters chystá vlastní digitální měnu.

Bitcoin ale v podstatě „jen“ pokračuje v trajektorii, kterou nabral po letním náhlém výstupu k 13 tisícům dolarů za virtuální minci.

Od té doby její kurz prochází značnými výkyvy oběma směry, přičemž v posledním měsíci nabral výhradně jen sestupnou tendenci.

Virtuální měna bitcoin vznikl v roce 2009 jako alternativa oficiálních měn a během let se prosadil jako přední kybernetická měna světa.

Jeho hodnota nicméně v uplynulých letech prochází značnými výkyvy. V roce 2017 zažíval bitcoin prudký růst a ke konci téhož roku jeho hodnota překonala 19 tisíc dolarů. V závěru loňského roku však sestoupila do blízkosti 3000 dolarů.

Aktuální cenu bitcoinu sledujte zde:

Autor: vaj

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video