Bitcoin s výkyvy nekončí, může vyrovnat nelichotivý rekord | E15.cz

Bitcoin s výkyvy nekončí. Tak vytrvalý propad zažívá kryptoměna teprve podruhé v historii

vaj

Další den, další pokles. Kryptoměna bitcoin během pondělního rána sestoupila na půlroční cenová minima.Takhle vytrvalý mezidenní propad dominantní kryptoměna příliš často neprodělává, připomíná agentura Bloomberg. V průběhu dne se ale její kurz oklepal a vrátil nad sedm tisíc dolarů.

Pokud bude cena bitcoinu o pondělní půlnoci nižší než sedm tisíc dolarů, nejrozšířenější kryptoměna tím vyrovná značně nelichotivý rekord z roku 2014. Tehdy její cena klesala po osm dní v řadě.

Bitcoin má za sebou bouřlivé období, kdy jeho cena odepsala během týdne zhruba dvanáct procent. V pondělí dokonce klesla na půlroční minima, když jedna virtuální mince stála kolem 6500 dolarů. Později během dne se však kurz kryptoměny vyšplhal nad sedm tisíc dolarů.

K propadu bitcoinu v minulých dnech podle světových agentur přispěly zprávy o tažení čínských úřadů proti byznysu s virtuálními mincemi. Centrála čínské centrální banky v Šanghaji ve čtvrtek upozornila, že se zaměří na nelegální aktivity kolem virtuálních měn, které se znovu objevují. Sama banka přitom podle Reuters chystá vlastní digitální měnu.

Bitcoin ale v podstatě „jen“ pokračuje v trajektorii, kterou nabral po letním náhlém výstupu k 13 tisícům dolarů za virtuální minci.

Od té doby její kurz prochází značnými výkyvy oběma směry, přičemž v posledním měsíci nabral výhradně jen sestupnou tendenci.

Virtuální měna bitcoin vznikl v roce 2009 jako alternativa oficiálních měn a během let se prosadil jako přední kybernetická měna světa.

Jeho hodnota nicméně v uplynulých letech prochází značnými výkyvy. V roce 2017 zažíval bitcoin prudký růst a ke konci téhož roku jeho hodnota překonala 19 tisíc dolarů. V závěru loňského roku však sestoupila do blízkosti 3000 dolarů.

Aktuální cenu bitcoinu sledujte zde:

Autor: vaj
 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!