Bitcoin se na dvouměsíčních maximech dlouho neudržel | E15.cz

Bitcoin se na dvouměsíčních maximech dlouho neudržel

vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Nejistota na finančních trzích kvůli dění na Blízkém východě vyhnala nahoru ceny zlata. S nimi se svezl i bitcoin. Po téměř desetiprocentním nárůstu hodnoty ale během čtvrtečního rána prodělal zhruba pětiprocentní korekci.

Kurz bitcoinu se propadl o zhruba 400 dolarů na 7900 dolarů za jednu virtuální minci. Podobným tempem klesaly i ceny ostatních kryptoměn. V meziměsíčním srovnání je však cena bitcoinu o zhruba 500 dolarů vyšší. Ještě včera dosahovala nejvyšších hodnot za osm týdnů.

V těchto dnech tak nejrozšířenější kryptoměna napodobuje cenový vývoj zlata. Jeho hodnota prudce vzrostla po americkém atentátu na íránského generála Sulejmáního.

Po včerejším vystoupení prezidenta USA Donalda Trumpa, kde oznámil „jen“ zavedení nových protíránských ekonomických sankcí namísto další vojenské eskalace roztržky, ale drahý kov hodnotu ztrácí. Jde o pokles kolem 1,5 procenta.

Právě k digitálnímu zlatu zastánci bitcoinu virtuální měnu připodobňují. Argumentují, že vývoj kurzu bitcoinu kopíruje spíše cenové pohyby komodit než akcií. Zásadním protiargumentem pro tezi o digitálním zlatu je ale vysoká kolísavost ceny bitcoinu. Ta se projevovala i v loňském roce.

Hodnota bitcoinu vzrostla za rok 2019 téměř dvojnásobně. Prudce posilovat začal bitcoin na jaře a na konci června se dostal na maximum okolo 13 200 dolarů (298 tisíc korun). Poté následoval pozvolný pokles.

Bitcoin vznikl v roce 2009 jako alternativa oficiálních měn a během let se prosadil jako přední virtuální měna světa.

Aktuální cenu bitcoinu sledujte zde:

Autor: vaj

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video