Bitcoin se na dvouměsíčních maximech dlouho neudržel | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Bitcoin se na dvouměsíčních maximech dlouho neudržel

vaj

Nejistota na finančních trzích kvůli dění na Blízkém východě vyhnala nahoru ceny zlata. S nimi se svezl i bitcoin. Po téměř desetiprocentním nárůstu hodnoty ale během čtvrtečního rána prodělal zhruba pětiprocentní korekci.

Kurz bitcoinu se propadl o zhruba 400 dolarů na 7900 dolarů za jednu virtuální minci. Podobným tempem klesaly i ceny ostatních kryptoměn. V meziměsíčním srovnání je však cena bitcoinu o zhruba 500 dolarů vyšší. Ještě včera dosahovala nejvyšších hodnot za osm týdnů.

V těchto dnech tak nejrozšířenější kryptoměna napodobuje cenový vývoj zlata. Jeho hodnota prudce vzrostla po americkém atentátu na íránského generála Sulejmáního.

ANKETA: Bitcoin vstoupí do nové éry. Jak s cenou zahýbe půlení?

Po včerejším vystoupení prezidenta USA Donalda Trumpa, kde oznámil „jen“ zavedení nových protíránských ekonomických sankcí namísto další vojenské eskalace roztržky, ale drahý kov hodnotu ztrácí. Jde o pokles kolem 1,5 procenta.

Právě k digitálnímu zlatu zastánci bitcoinu virtuální měnu připodobňují. Argumentují, že vývoj kurzu bitcoinu kopíruje spíše cenové pohyby komodit než akcií. Zásadním protiargumentem pro tezi o digitálním zlatu je ale vysoká kolísavost ceny bitcoinu. Ta se projevovala i v loňském roce.

Bitcoin nejsou peníze. Jestli chcete znát jeho potenciál, připomeňte si začátky YouTube

Hodnota bitcoinu vzrostla za rok 2019 téměř dvojnásobně. Prudce posilovat začal bitcoin na jaře a na konci června se dostal na maximum okolo 13 200 dolarů (298 tisíc korun). Poté následoval pozvolný pokles.

Bitcoin vznikl v roce 2009 jako alternativa oficiálních měn a během let se prosadil jako přední virtuální měna světa.

Aktuální cenu bitcoinu sledujte zde:

Kicom: Ze sta tisíc milion bez větších nervů? U bitcoinu se může vyplatit i konzervativní přístup

Autor: vaj
 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!