Kurz bitcoinu letos nepřeleze 9000 dolarů, tvrdí zastánce kryptoměn | E15.cz

Bitcoinu předpovídal cenu až 40 tisíc dolarů, teď ale investor svůj odhad radikálně mění

Bitcoinu předpovídal cenu až 40 tisíc dolarů, teď ale investor svůj odhad radikálně mění
Bitcoin
• 
ZDROJ: profimedia.cz

vaj

Nejrozšířenější kryptoměna do konce roku nepřekoná hranici devíti tisíc dolarů, prohlásil investor do virtuálních měn a někdejší obchodník na Wall Street Mike Novogratz. Ten přitom v závěru loňského roku předpovídal, že během 12 měsíců může cena bitcoinu vyšplhat až na 40 tisíc dolarů.

Novogratz posléze na newyorské konferenci Economist Finance Disrupted podle CNBC dodal, že k prolomení cenové hranice deseti tisíc dolarů za jeden bitcoin nedojde dříve než v polovině příštího roku.

Připisuje to zejména tomu průběžnému výprodeji digitálních mincí ze strany firem a fondů, které na loňské kryptoměnové horečce zbohatly. Po prudkém ochlazení trhu mají prý však mnohdy problém pokrýt své náklady, a tak se zbavují digitálních aktiv.

Vydavatel české kryptoměny se potýká s insolvencí

Novogratz ovšem svou důvěru v kryptoměny zcela neztratil. Na konferenci rovněž uvedl, že během nejbližších měsíců si cestu do odvětví digitálních mincí postupně najdou institucionální investoři. Ti mohou posléze cenou bitcoinu a dalších virtuálních měn prudce pohnout nahoru, a spustit tím podobnou mánii, jež vyhnala kurz bitcoinu k 20 tisícícům dolarů, předpověděl Novogratz. Sám přitom na kryptoměnách staví svůj byznys, provozuje investiční banku Galaxy Digital zaměřenou na digitální aktiva.

Během čtvrtečního večera se kurz bitcoinu pohyboval kolem 6500 dolarů za jednu „minci“. Virtuální měna letos ztratila většinu své hodnoty. V případě dalších digitálních mincí typu etheru jde o propad ještě výraznější.

Mýty a velká očekávání. Novou bublinou se po bitcoinu může stát blockchain
Komentář Jana Vávry: Bitcoinem proti komunismu
Radomír Eliáš: Technická analýza ceny bitcoinu funguje. Ale jinak, než si lidé myslí

Autor: vaj
 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!