Česká kryptoměnová banka spojila síly s francouzskými experty na kyberbezpečnost | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Česká kryptoměnová banka spojila síly s francouzskými experty na kyberbezpečnost

Česká kryptoměnová banka spojila síly s francouzskými experty na kyberbezpečnost
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia

lie

Na trhu byznysu s kryptoměnami došlo k uzavření nového partnerství. Českou národní bankou licencovaná společnost Saifu ohlásila strategické spojení s francouzskou nadnárodní korporací Thales specializovanou na kyberbezpečnost.

Saifu poskytuje bankovní IBAN účty, na kterých mohou klienti držet tradiční měny spolu s kryptoměnami na jednom místě. Spojení s Thales má za cíl zvýšení bezpečnosti platebního prostředí. Thales se totiž zaměřuje na kybernetickou ochranu dat v blockchainu, mobilním a on-line bankovnictví. Hodnotu kontraktu firmy nesdělily.

Ověřování účtů, finanční transakce, převody tradičních měn či kryptoměn a on-line bankovnictví by tak mělo být u Saifu bezpečnější. Thales má mimo jiné poskytnout elektronický podpis k dokončení finančních transakcí právě skrze blockchain a zároveň ochránit veškeré přístupové klíče.

Konkurencí je pro Saifu například i společnost wBTCb a její služba Bitcoin Banking umožňující držení standardních měn i kryptoměn na jednom účtu. 


Vše o kryptoměnách čtěte zde >>>


Saifu není zdaleka jedinou společností, která se v Česku pustila do byznysu s kryptoměnami. Na přelomu ledna a února spustí ostrý provoz česká burza kryptoměn NakamotoX zakladatele Jiřího Fialy. Umožní obchodovat s osmi různými měnami v čele s bitcoinem a etherem.

Jen v první polovině roku chce zprostředkovat obchody za desítky milionů euro. V Česku působí také společnost SatoshiLabs provozující hardwarové zařízení Trezor na bezpečné „skladování“ kryptoměn.

Karel Fillner: Bitcoin lze za hotovost koupit velmi snadno, pozor ale na limity

Informace o kurzu bitcoinu najdete zde >>>


Kurz bitcoinu brutálně klesl, analytik přesto věští jeho raketový růst
Zápisník Jana Vávry: Slevy na bitcoin

Autor: lie
 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!