Kryptoměny - Do rekordního úpisu digitálních mincí už přitekly miliardy | E15.cz

Do rekordního úpisu digitálních mincí už přitekly miliardy, mezi investory má patřit i Abramovič

Do rekordního úpisu digitálních mincí už přitekly miliardy, mezi investory má patřit i Abramovič
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Shutterstock

trn, fry

Chatovací aplikace Telegram získala pomocí prvotní fáze takzvaného úpisu digitálních mincí (ICO) už 850 milionů dolarů. Původní cíl aplikace byl 600 milionů dolarů. Mezi hlavní investory má patřit také ruský oligarcha Roman Abramovič. Podle zdrojů ruského serveru Vedomosti měl majitel fotbalové Chelsea do projektu vložit 300 milionů dolarů. O zbývajcí sumu se „podělilo“ dalších 80 investorů.

Navýšená částka bude sloužit zejména k vývoji blockchainu třetí generace s názvem “Telegram Open Network” (TON). Očekává se, že blockchain Telegramu bude mít o mnoho více vlastností než nabízí například Ethereum.

Vše o kryptoměnách čtěte zde >>>


Jde však jen o počáteční fázi. Další své "mince" zpřístupní Telegram investorům v březnu. Jeho cílem není nic menšího, než překonat miliardu "vybraných" dolarů, a stanovit tak rekord v historii ICO. Již nyní je jisté, že se to firmě podaří.

Aplikace Telegram, založená ruskými podnikateli Pavlem a Nikolajem Durovovými, je aplikace pro zasílání zpráv, která se profiluje jako konkurent WhatsApp.

Informace o kurzu bitcoinu najdete zde >>>


Rivalita však není na místě, protože Telegram nemá životaschopný obchodní model, jak připomíná server Forbes.com. ICO se tak proto údajně jeví "jen" jako taktika Telegramu, jak si nechat proplatit své účty.

Autor: trn, fry
 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!