Na vadnoucím trendu NFT se spálila i Praha, resuscitovat jej zkouší Nike | e15.cz
M A

Kryptoměny

Štítek Premium

Druhé léto s NFT. Na vadnoucím trendu se spálila i Praha, resuscitovat jej zkouší Nike

Zakoupení NFT obrázku neznamená, že si jej nemohou ostatní stáhnout.
Zakoupení NFT obrázku neznamená, že si jej nemohou ostatní stáhnout.
• 
ZDROJ: Prague.eu
Jan Vávra

Jan Vávra, swp

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

V polovině července uplynou dva roky od chvíle, kdy nabídl k prodeji digitální verzi svého umění Damien Hirst, který jako jeden z prvních známých tvůrců začal experimentovat s nastupujícím trendem nezaměnitelných tokenů NFT. Kdo si od nákupu zdigitalizovaných sběratelských kousků sliboval tučný výdělek a ochranu před inflací, dočkal se velmi pravděpodobně zklamání. Stejně jako některé české firmy a instituce, které zkoušely na trend NFT naskočit.

Zatímco na konci léta 2021 – tedy uprostřed kryptománie – byla cenová podlaha některého NFT z Hirstovy kolekce The Currency u 36 tisíc dolarů, nyní sestoupila na desetinu. Vyplývá to z údajů portálu NFTPriceFloor.

A to se stále mohou držitelé těchto nezaměnitelných tokenů sloužících jako faktická stvrzenka uložená v blockchainu, radovat alespoň z toho, že svá NFT mohou celkem bez problémů prodat – data aukční platformy OpenSea ukazují, že s hirstovskými tokeny se poměrně čile obchoduje navzdory všeobecnému útlumu trhu.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery