Kryptoměny - Glosa Jana Vávry: Bičování bitcoinu | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Glosa Jana Vávry: Bičování bitcoinu

Jan Vávra

Jan Vávra

Světovým ekonomickým fórem v Davosu rezonovalo i téma kryptoměn. Průlom se ale nekonal.

Zaznívala známá volání po regulaci kvůli hrozbě jejich zneužití pro kriminální účely a z úst nositele Nobelovy ceny za ekonomii Roberta Shillera také teze, že bitcoin a spol. nemají žádnou vnitřní hodnotu. I přesto ale tady prý s námi mohou dlouho vydržet. Jsou to ale paradoxy.

Kritici kryptoměn ale získali ještě silnější munici. Z burzy Coincheck hackeři ukradli „mince“ za 533 milionů dolarů, což mimo jiné svědčí o nezralosti infrastruktury virtuálních měn. Přitom existují řešení, jak kryptoměny zálohovat a nenechávat napospas burze.

Vše o kryptoměnách čtěte zde >>>


Mají-li hodnotu samy o sobě, pak i ve svém potenciálu změnit smýšlení lidí o penězích. Za ty digitální mimo kontrolu vlád je totiž zodpovědný každý sám. Kdo si je dobře ochrání, přístup k nim může mít hypoteticky vzato navždy, regulaci navzdory.

Glosa Jaroslava Bukovského: Korunová spravedlnost
Karel Fillner: Použitelných kryptoměn je sotva pár desítek
Bitcoin a blesková finanční smrt
Hodnota kryptoměn spadla, těžba se ale někomu pořád vyplatí. Čtěte, co je k tomu potřeba

 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!