Gucci začne v některých amerických obchodech přijímat platby kryptoměnami

Prodejna Gucci v Miami

Prodejna Gucci v Miami Zdroj: profimedia.cz

Italský módní dům Gucci začne v některých svých obchodech v New Yorku, Los Angeles, Miami, Atlantě a Las Vegas přijímat platby v deseti vybraných kryptoměnách. Gucci bude přijímat například bitcoin, ether, dogecoin či shiba inu, uvedla společnost v prohlášení.

Gucci, patřící pod francouzský Kering, se tak připojuje k módnímu návrháři Philippu Pleinovi, jehož internetový obchod začal platby v kryptoměnách přijímat loni. Plein na konci dubna uvedl, že díky tomuto kroku získal řadu nových klientů z řad kryptokomunity a že letos očekává prudký nárůst nákupů zaplacených kryptoměnou.

Šéf Keringu François-Henri Pinault v únoru řekl, že Gucci a další módní domy jako Balenciaga mají inovační týmy, které zkoumají příležitosti související s metaverzem a webem3, verzemi internetu, které se opírají o a technologii blockchainu, kryptoměny a nezaměnitelné tokeny (NFT).

„Jsme v rané fázi toho, co může teprve nastat, nic není jisté,“ řekl tehdy Pinault. Přístup společnosti Kering a jejích značek je spíše „testuj a uč se“, než „čekej a uvidíš“, dodal a připomněl, že platby v kryptoměnách mají velmi náročné dopady v oblasti práva a daní.

Rozhodnutí přijmout platby v kryptoměnách ukazuje, jak se luxusní značky snaží oslovit mladší generace spotřebitelů tím, že vycházejí vstříc novým trendům, píše Bloomberg. Některé značky například vytvářejí oblečení pro digitální postavy.

Značka Gucci v prvním čtvrtletí letošního roku generovala více než polovinu příjmů společnosti Kering.