Hvězda kryptoměn. Nejúspěšnější digitální valutou je letos ethereum | E15.cz

Hvězda kryptoměn. Nejúspěšnější digitální valutou je letos ethereum

Jaroslav Bukovský

Share on Facebook Messenger

Ani bitcoin, ani litecoin, ale ethereum je letos prozatím lídrem branže kryptoměn v disciplíně ročního růstu své ceny. Od ledna podražila virtuální měna o více než 8900 procent. Svým investorům tedy nabídla takřka devadesátinásobek jejich lednové sázky, z každé vložené tisícovky dolarů by tedy dnes český investor inkasoval takřka dva miliony korun.

Růst zájmu o ethereum souvisí především s oznámením švýcarské banky UBS, že plánuje spolu s dalšími velkými bankami jako Barclays, Credit Suisse, KBC, švýcarskou burzou SIX a agenturou Thompson Reuters utvoření platformy postavené na bázi blockchainové technologie etherea, jež bude pomáhat účastníkům vypořádat se s unijní direktivou MiFID II, jež si klade za cíl větší transparentnost obchodování v rámci unie.

Takový způsob využití berou investoři jako jasný důkaz životaschopnosti a zoficializování dané technologie.

Samotný tvůrce etherea Vitalik Buterin současnou investorskou vášeň pro kryptoměny považuje za adekvátní reflexi současného světa a přirovnává ji k honu na nejlepší světová umělecká díla, která podle jeho slov „také nemají žádnou praktickou hodnotu“, a přitom jejich ceny rostou do závratných výšin.

Buterin vyzdvihuje především hodnotu blockchainové technologie, jež se může rozvinout do takové míry, že bude mít jednou potenciál narušovat doposud běžné fungování bank, či dokonce vlád.

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.