Litecoin přepisuje pořadí kryptoměn | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Litecoin přepisuje pořadí kryptoměn, svým růstem se trhu vymyká

Jan Vávra

Jan Vávra

Pořadí nejhodnotnějších kryptoměn prošlo změnou. Na čtvrtou pozici poskočil litecoin. Hodnota všech jeho digitálních mincí v oběhu dosahuje necelých osmi miliard dolarů.

Zatímco většina nejrozšířenějších virtuálních měn prošla během uplynulých sedmi dní téměř desetinovým poklesem, litecoin se trendu vymyká. Za týden jeho kurz vzrostl o více než dvanáct procent na zhruba 125 dolarů.

V prosinci přitom jeden litecoin stál necelých 23 dolarů. Část analytiků a spekulantů přisuzuje aktuální vývoj očekávanému „půlení“, k němuž má v případě litecoinu dojít za necelé dva měsíce.

Karel Fillner: Obchodům se může vyplatit přijímat bitcoin, ten má ale důležitější využití

Tehdy se o polovinu sníží počet nově vygenerovaných digitálních mincí. V současnosti přírůstek činí 14400 litecoinů denně.

Ředitel Litecoinové nadace Franklyn Richards ovšem varuje před novou vlnou kryptománie. „Jakkoliv je tento růst pozitivní, nevnímám jej jako udržitelný a můžeme se dočkat korekce. V opačném případě brzy hrozí nafouknutí další bubliny,“ uvedl podle portálu CCN.

Radomír Eliáš: Prudký růst Binance Coinu nemusí být u konce

Z litecoinu se ovšem nehledě na jeho cenu stává stále vzácnější artikl. Přes 75 procent z celkových 84 milionů litecoinů je již v oběhu, zbývá vygenerovat necelých 22 milionů dalších.

Kryptoměna je relativně známá i v Česku, platit s ní lze například v kavárně Paralelní Polis nebo e-shopu Alza.cz.

Co vše mění digitalizace a jak uspět ve světě hnaném technologickým pokrokem? Objednejte si magazín E15 Premium, kde se dočtete více >>>
Jak uspět v digitální době? Nový magazín E15


 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!