Litecoin přepisuje pořadí kryptoměn | E15.cz

Litecoin přepisuje pořadí kryptoměn, svým růstem se trhu vymyká

Jan Vávra

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Pořadí nejhodnotnějších kryptoměn prošlo změnou. Na čtvrtou pozici poskočil litecoin. Hodnota všech jeho digitálních mincí v oběhu dosahuje necelých osmi miliard dolarů.

Zatímco většina nejrozšířenějších virtuálních měn prošla během uplynulých sedmi dní téměř desetinovým poklesem, litecoin se trendu vymyká. Za týden jeho kurz vzrostl o více než dvanáct procent na zhruba 125 dolarů.

V prosinci přitom jeden litecoin stál necelých 23 dolarů. Část analytiků a spekulantů přisuzuje aktuální vývoj očekávanému „půlení“, k němuž má v případě litecoinu dojít za necelé dva měsíce.

Tehdy se o polovinu sníží počet nově vygenerovaných digitálních mincí. V současnosti přírůstek činí 14400 litecoinů denně.

Ředitel Litecoinové nadace Franklyn Richards ovšem varuje před novou vlnou kryptománie. „Jakkoliv je tento růst pozitivní, nevnímám jej jako udržitelný a můžeme se dočkat korekce. V opačném případě brzy hrozí nafouknutí další bubliny,“ uvedl podle portálu CCN.

Z litecoinu se ovšem nehledě na jeho cenu stává stále vzácnější artikl. Přes 75 procent z celkových 84 milionů litecoinů je již v oběhu, zbývá vygenerovat necelých 22 milionů dalších.

Kryptoměna je relativně známá i v Česku, platit s ní lze například v kavárně Paralelní Polis nebo e-shopu Alza.cz.

Co vše mění digitalizace a jak uspět ve světě hnaném technologickým pokrokem? Objednejte si magazín E15 Premium, kde se dočtete více >>>
Jak uspět v digitální době? Nový magazín E15


Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video