Na burze Bitfinex lze prodat bitcoin výrazně dráž než jinde, snadný výdělek ale nečekejte | e15.cz
M A

Kryptoměny

Na burze Bitfinex lze prodat bitcoin výrazně dráž než jinde, snadný výdělek ale nečekejte

Jan Vávra

Jan Vávra

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Pro spekulanty se otevřela potenciálně lákavá příležitost k výdělku. Na jedné z větších burz kryptoměn Bitfinex se jeden bitcoin v posledních dnech obchoduje až o 350 dolarů dráže než u konkurence. Spíše než naději na zbohatnutí ovšem situace odráží paniku těch, kdo na kontroverzní burze mají uloženy peníze a snaží se je dostat pryč prakticky za každou cenu.

„Na dolarové výběry by čekali i týdny,“ popisuje investor a školitel obchodování s kryptoměnami Daniel Trojan. Uživatelé prý raději konvertují své jmění na Bitfinexu do bitcoinu a ten si přeposílají jinam. Uvedená cesta je rychlejší a spolehlivější, současně ale zvyšuje na Bitfinexu poptávku po bitcoinu.

Cenový trend reflektuje aktuální pochybnosti ohledně solventnosti a důvěryhodnosti Bitfinexu. Nesoulad v kurzech se prohloubil na přelomu dubna a května poté, co newyorské úřady obvinily v Hongkongu registrovaného provozovatele Bitfinexu z účetních machinací, které měly zakrýt ztrátu financí od investorů ve výši 850 milionů dolarů. Aktuálně probíhá vyšetřování.

Část obchodníků s virtuálními měnami vnímá situaci jako šanci k jednorázovému zisku, přesto v první řadě vybízí k opatrnosti. „Vydělat na jednom prodeji asi jde, ale dělat to trvale si nedokážu představit,“ uvedl programátor a bitcoinový spekulant Ondřej Novák. Argumentuje mimo jiné také speciální přirážkou Bitfinexu na velké výběry.

„I když se možná takzvaná arbitráž zdá jako ideální, nemusí tomu tak být,“ dodává Trojan s tím, že Bitfinex by na nějakou dobu z obchodování vynechal. Vývoj kurzu bitcoinu na ostatních burzách byl ale kauzou zasažen relativně málo. Virtuální měna se na nich udržela nad hladinou pěti tisíc dolarů za jednu digitální minci a během čtvrtečního odpoledne se její kurz pohyboval kolem 5400 dolarů.Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery