Ethereum čeká revoluce. Tři způsoby, jak na tom šlo dosud vydělávat | e15.cz
M A

Kryptoměny

Štítek Premium

Na zelené etherové revoluci mohli odvážlivci vydělat třikrát. Pomohlo i vykopání mrtvoly

Kryptograf týdne vychází pravidelně každý pátek na E15.cz.
Kryptograf týdne vychází pravidelně každý pátek na E15.cz.
• 
ZDROJ: E15
Jan Vávra

Jan Vávra, inf

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Byla to sázka, která v rámci světa kryptoměn patřila ještě mezi ty jistější. Kdo přede dvěma měsíci nakupoval ether pod tisícovkou dolarů, je teď nějakých šedesát procent v plusu. Důvodem jsou očekávání blížícího se nasazení zásadního updatu, díky kterému už nebude blockchain Ethereum fungovat na principu energeticky náročné těžby kryptoměny. Kdo ale uvažoval se vzácnou směsicí důvtipu a bláznovství, mohl na etherománii vydělat ještě výrazně více.

Ethereum a jeho „domácí“ kryptoměna ether (ETH) se po čase mezi konkurencí celkem slušně vyjímá. Vůči bitcoinu získává na zajímavosti „zeleným“ aspektem – zkraje podzimu by Ethereum mohlo snížit spotřebu energie o 99 procent. Pro zastánce bitcoinu dobře obeznámené s principy miningu to zajímavé není, naopak varují před potenciálně nižší úrovní kyberzabezpečení Etherea. Investiční svět, kde stále větší roli hraje zkratka ESG (investování, při kterém se mimo zisku hledí i na udržitelnost a sociální dopad – pozn. red.), by ale na něco takového slyšet mohl. A soudě podle vývoje ceny etheru už slyší.

Těžba kryptoměn jako ohrožení planety? Podívejte se, jak bitcoin a jeho mining reálně fungují:

Na lákavosti nabývá Ethereum i v porovnání s blockchainem Solana, který měl být v mnoha ohledech technologicky pokročilejší a v budoucnu převzít roli finanční superaplikace ve světě kryptoměn. Solanu a na ni navázané aplikace a digitální peněženky ale dál kosí jeden hackerský útok za druhým.

A ne všechny držitele baví situaci dokola omlouvat relativní novotou projektu. Ethereum se tak v tomto kontextu jeví jako nejstabilnější projekt svého druhu. Kromě toho s děním na Ethereu přímo souvisí fungování řady dalších projektů, na nichž mohli odvážní investoři vydělat ještě více než nákupem etheru.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery