Bitcoin - Pád kryptoměn se zastavil | E15.cz

Pád bitcoinu se zastavil. Investoři očekávají návrat k růstu

Bitcoin
Bitcoin
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

Karel Pučelík

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Kurz bitcoinu se ve středu znovu vyšplhal nad osm tisíc dolarů. Cena nejznámější kryptoměny za posledních 24 hodin vystoupala o více než 25 procent. Někteří investoři předpokládají, že reagoval na slibná jednání amerických regulátorů a tvrdí, že pokles ceny je už u konce.

Na sociálních sítích kolují názory, že investoři mohou za růst děkovat optimistickým jednáním amerických finančních regulátorů na půdě Senátu. Regulátoři i velká část zákonodárců se shodli na přínosech blockchainu.

Kryptoměny v minulých týdnech utrpěly po několika vyjádřeních o možné regulaci z úst světových státníků nebo zástupců světových institucí, například Theresy Mayové nebo izraelské centrální banky.

Na podporu bitcoinu se staví i někteří velcí hráči na trhu s kryptoměnami. Například John McAfee se v nedávné době vyjádřil, že jeden bitcoin bude na konci roku 2020 stát milion dolarů.


Vše o kryptoměnách čtěte zde >>>


Aktuální kurz bitcoin sledujte zde >>>


Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video