Kryptoměny - burza Coinbase čelí žalobám | e15.cz

Přední kryptoměnová burza čelí žalobám, pracovníci si měli přilepšit s pomocí neveřejných informací

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia

vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Kryptoměnovou burzu Coinbase žalují její klienti. Jedna se týká zneužití neveřejných informací pro zisk z obchodování na burze (insider trading), druhá údajného neoprávněného přivlastnění si digitálních mincí.

Prosinec byl pro kryptoměny bouřlivý měsíc, kdy jejich cena prudce vzrostla. Podle žaloby si však zaměstnanci burzy Coinbase v té době měli neoprávněně přivydělat obchodováním s kryptoměnou bitcoin cash.

Údajně zneužili interní informace o tom, že se zmíněná burza chystá zařadit bitcoin cash do svých měnových párů. Po oficiálním oznámení tohoto kroku totiž kurz kryptoměny prudce vystřelil.

Aktuální kurz bitcoinu sledujte zde >>>

Nejde o jediný potenciální právní problém pro Coinbase, jak upozorňuje agentura Bloomberg. Burza čelí právnímu popotahování i kvůli tomu, že si měla ponechat nevyzvednuté virtuální měny, jež si část jejích uživatelů v roce 2013 „přeposílala“ prostřednictvím e-mailu. Kvůli technickým problémům to však ne vždy bylo možné, klienti se ale prý svých kryptoměn přesto nedočkali.

Coinbase ve svém prohlášení pouze uvedla, že probíhající spory nehodlá komentovat. „Naší prioritou nicméně vždy bylo zachování důvěry našich zákazníků,“ dodala firma.

Autor: vaj

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery