Bitcoin a kryptoměny zlákaly velkou německou banku. Co ty české? | e15.cz
Štítek Premium

První velká německá banka jde do krypta. České vyčkávají na unijní pravidla

Bitcoin letos cenově nezáří. Evropská regulace ale teoreticky umetá cestu k jeho větší adopci.
Bitcoin letos cenově nezáří. Evropská regulace ale teoreticky umetá cestu k jeho větší adopci.
• 
ZDROJ: E15
Jan Vávra

Jan Vávra, inf

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

V kryptoměnovém byznysu začínají vidět obchodní příležitost i velké banky. Commerzbank jako první z větších finančních domů zažádala v Německu tamního regulátora o udělení licence, která by firmě umožnila nabízet klientům nákup a uchovávání kryptoaktiv, uvádí pro list Börsen-Zeitung mluvčí instituce Bernd Reh.

V Portugalsku již s obdobnou žádostí uspěla tamní Bison Bank jako první instituce svého druhu, informoval nedávno portál Coindesk. V Česku působící banky se k nabídce kryptoměnových služeb doposud stavějí rezervovaně. Podle odborníků i podle České národní banky by ale jejich postoj mohla změnit připravovaná celoevropská regulace MiCA (Markets in Crypto Assets). 

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery