Terra 2.0.: Tvůrce kryptoměny luna chystá restart | E15.cz

Tvůrce padlé kryptoměny luna chystá restart, držitelům slibuje odškodnění pochybné hodnoty

Logo blockchainu Terra
Logo blockchainu Terra
• 
ZDROJ: profimedia

Jan Vávra, inf

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
4

Z tržní kapitalizace třiceti miliard dolarů spadla na nulu, řadu lidí připravila o životní úspory, ale stále ještě neumřela. Alespoň tak se snaží osud virtuální měny luna prezentovat její tvůrce Do Kwon, který připravuje restart projektu. Ve středu po poledni komunita držitelů kryptoměny odsouhlasila návrh, který má zkrachovalý projekt fungující na blockchainu Terra znovu přivést k životu.

V pátek má začít fungovat projekt Terra 2.0, což je název nového blockchainu, jenž poslouží znovuzrozeným kryptoměnám luna či na kurz dolaru původně navázanému UST. Lidem, kteří po brutálním propadu ceny luny a UST přišli o peníze, slibuje Do Kwon satisfakci vyplácenou ve formě virtuální měny luna 2.0.

Držitelé mají během dvou let dostat takový počet nových tokenů, který ze sta procent odpovídá množství originální luny.

Co nedělat při investicích do kryptoměn:
Video se připravuje ...

V případě UST jde o patnáctiprocentní odškodnění. Bolestné mají dostat i spekulanti, kteří drželi virtuální mince na velkých centralizovaných burzách typu Binance.

Přístup k veškerému digitálnímu obsahu

Předplatit E15 Premium

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery