Bitcoin má za sebou mimořádně špatný kvartál | E15.cz

Vše o vizionářích

Vše o vizionářích Vstoupit do speciálu

Vidina rychlého zbohatnutí se rozplývá, bitcoin má za sebou nejhorší kvartál ve své historii

Vidina rychlého zbohatnutí se rozplývá, bitcoin má za sebou nejhorší kvartál ve své historii
Bitcoin
• 
ZDROJ: profimedia

vaj

Nejrozšířenější kryptoměna od začátku roku ztratila téměř polovinu své ceny, nejinak je tomu v případě ostatních virtuálních měn. V případě bitcoinu jde dokonce o jeho historicky nejhorší čtvrtletí.

Kurz bitcoinu pokračuje v propadu, v neděli dopoledne se pohyboval pod hranicí sedmi tisíc dolarů za jednu virtuální minci.

První ledna to bylo přitom 13 400 dolarů a ve druhé polovině prosince dokonce téměř 20 tisíc dolarů. Zejména tehdy ale řada analytiků varovala před bublinu, která nevyhnutelně splaskne. Známý ekonom Nouriel Roubini dokonce připisuje bitcoinu nulovou hodnotu.

Vše o kryptoměnách čtěte zde >>> 

Zastánci virtuálních měn ovšem situaci popisují jako přirozený cyklus. "Sestupný trend pokračuje, nejde ale o nic, čeho by se měli dlouhodobí investoři obávat," napsal na Twitteru odborník na kryptoměny Charlie Schrem.

"Kdo si myslel, že rychle zbohatne, už z krypta odešel," dodal Schrem s tím, že na četných projektech s cílem vylepšit fungování kryptoměn se přesto pilně pracuje. V meziročním srovnání se nicméně cena bitcoinu stále pohybuje téměř sedmkrát výše. Část investorů navíc připomíná, že hluboké výkyvy ceny nejsou pro kryptoměny neobvyklé. 

Byznys bitcoinových těžařů upadá
Karel Fillner: Začínáte s kryptoměnami? Vsaďte na bitcoin, rok 2018 má ale i svého černého koně
Zdroj zisku i tepla v jednom. Těžbou kryptoměn si lze vytopit dům i v tuhých mrazech
Zápisník Jana Vávry: Tep doby a bitcoinu

Autor: vaj
 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!