Bitcoin versus inflace. Experti řekli, před čím krypto reálně chrání | E15.cz

Zkratovaná pojistka proti inflaci. Bitcoinisté tvoří nový příběh, před čím kryptoměna chrání

Kryptograf týdne vychází pravidelně každý pátek na E15.cz.
Kryptograf týdne vychází pravidelně každý pátek na E15.cz.
• 
ZDROJ: E15

Jan Vávra, inf

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Svět drtí dlouho nevídaná inflace. Naplnily se tím předpovědi fanoušků bitcoinu, že masivní tištění peněz neskončí dobře. V čem už se bitcoinisté sekli, je vývoj ceny „jejich“ kryptoměny. Bitcoin v době pádivé inflace jemně řečeno nezáří. Analytici a výrazné figury kryptoměnové komunity teď přišli s vysvětlením, v čem je chyba.

Virtuální měna prý funguje jako velmi dobrá ochrana před experimenty centrálních bank. Úspěšnost bitcoinu se však musí měřit podle jiných parametrů, než je pohyb kurzu v závislosti na vývoji růstu spotřebitelských cen. Ostatně od začátku roku cena kryptoměny oslabila o téměř polovinu. Pokles byl v jednu chvíli ještě citelnější, v posledních týdnech si ale užívají držitelé bitcoinu poměrně slušné oživení kurzu.

„Vítejte na odvrácené straně krypta.“ Podívejte se, jak letošní dění kolem bitcoinu a spol. glosuje redakční expert na finanční trhy Jaroslav Bukovský a zda je podle něj namístě kryptoměny zatracovat:
Z(a)tracená čísla 7. dílAutor: Jan Vařečka

Ani to nezabránilo úvahám na téma, jaký je vztah kryptoměny k makroekonomickým faktorům a k čemu je vlastně dobrá. Zkušenější držitelé si jistě ještě pamatují argument, že při uchovávání bitcoinu v hardwarových peněženkách je prakticky nemožná jeho konfiskace či zmrazení ze strany vlád či centrálních autorit.

To je poměrně dobře známá věc a jedna ze základních vlastností digitální měny. Teď mohou před kryptoskeptiky opatrně šermovat dalším argumentem.

Přístup k veškerému digitálnímu obsahu

Předplatit E15 Premium

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery