A teď tam vlezu | e15.cz

A teď tam vlezu

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Přírodovědné dokumenty se nám snaží ukázat, kdo koho tam venku žere a proč. Proč ale na konci tohoto řetězce stojí člověk, jsem pochopil teprve nedávno.

Je to díky doktoru Brady Barrovi, hlavnímu hrdinovi přírodovědného seriálu Nebezpečná setkání, který už dobývá i české televizní obrazovky. Všechny predátory totiž pořádně žere právě tento šílenec, který za nimi neustále leze. Jestli jste to ještě neviděli, nevíte o životě v přírodě vůbec nic.

Vypadá to nějak takto. Brady ukazuje na díru v zemi a usmívá se. „Tohle je doupě aligátora. Víte, je jen jeden způsob, jak zjistit, jak to tam vevnitř vypadá.“ A vzápětí tam… vleze! Kamera ho sleduje a Brady kameramana upozorní: „Kdybych začal ječet, zahoď kameru a vytáhni mě za nohy ven, jasný!“ Plazí se a uvažuje: „Když vlezete do doupěte aligátora, nikdy nevíte, co váš čeká.

Hele, něco na mě kouká!“ Chvíle zmatku. „Vypadá to, že je tady aligátor! A je pořádně naštvaný, člověka ve své noře asi ještě neviděl!“

Ne, to není konec, postupně Brady totiž ještě vleze do medvědího brlohu („Podívejte, jak si to tady méďa pěkně vystlal listím.“), popere se s anakondou („Sakra, ta má sílu.“), prozkoumá podmořské jeskyně, kde odpočívají žraloci („Teď z jednoho žraloka speciální harpunou odebereme vzorek.

Asi ho to pěkně naštve.“) a navštíví hrabáčovu noru. Ten sice není doma, ale čeká tam nakrknutá kobra a přistihnu se, že už jí celkem fandím. Jenže Brady ji chytne pod krkem a řve na kameramana: „Zahoď tu kameru a vytáhni mě ven, sakra. Držím ji a je pěkně rozdováděná…“

Kobra se mu svíjí v ruce. „Tak jsme se zase něco dozvěděli o tom, jak některá nebezpečná zvířata bydlí,“ usmívá se do kamery Brady Barr, jehož jméno uvádí při odpovědi na otázku „Co tě žere?“ devět z deseti predátorů.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video