Adrenalinový šílenec, který létá jako veverka | E15.cz

Adrenalinový šílenec, který létá jako veverka

letucha
letucha
• 
ZDROJ: 21.stoleti

nes

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
(VIDEO) Člověk se naučil létat, ale jeho pohyb ve vzduchu je na hony vzdálen "létacím snům", které se snad každému někdy zdály. Nejblíže k nim má milovník adrenalinu Jeb Corliss, který skáče ze skal nebo vysokých budov, odkud vysokou rychlostí plachtí, navlečen do zvláštní kombinézy, díky níž připomíná letuchu – "létající veverku". Speciání oblek umožňuje Corlissovi i manévrovat, jak lze vidět na těžko uvěřitelných videozáběrech.

Jeb Corliss má za sebou například skoky z Eiffelovky, z Petronas Towers v Kuala Lumpur nebo famózní průlet sklaní průrvou v Číně. Také má na svém kontě podmínku a stovku hodin prospěšných prací, které vyfasoval poté, co ho zadržela bezpečnostní agentura těsně předtím, než se ve svém svém oblečku vrhl z vyhlídkové terasy Empire State Building.

letucha Autor: 21.stoleti
Lidé chtěli původně při létání napodobit ptáky. Jeb Corliss má však nejblíže k této letuše

Jeb Corliss přo svých nebezpečných podnicích zažil řadu perných chvilek, ale zatím ze všech „řízených pádů“ vyvázl se zdravou kůží. Tedy do letošního 16. ledna… Při skoku z Table Mountain v Jižní Africe nevyšlo všechno, jak mělo, Corliss pravděpodobně zavadil nohou o skálu, roztočil se a spadl dříve, než měl přistát bezpečně s pomocí padáku. Odnesl to zlomeninami obou nohou, což lze vzhledem k okolnostem považovat za štěstí.

Autor: nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video