AGC otevírá první distribuční centrum v ČR, přibudou další | E15.cz

AGC otevírá první distribuční centrum v ČR, přibudou další

Jeden z největších světových výrobců skel pro stavebnictví a automobilový průmysl společnost AGC v Olomouci otevřela své první regionální distribuční centrum v Česku. Centrum bude zásobovat sklem stavební firmy, výrobce, řemeslníky i koncové zákazníky, a to především v Olomouckém kraji. Podobná centra, která již fungují například ve Francii, plánuje AGC otevřít i v dalších regionech České republiky, oznámila firma.

„Distribuční centrum umožní našim zákazníkům snadný přístup ke kompletní škále základních skel. Permanentě bude k dispozici na 200 položek interiérových a exteriérových skel. To stavebním firmám, zpracovatelům skel, výrobcům, dodavatelům zrcadel i drobným sklenářům v regionu umožní velmi rychle reagovat na specifické požadavky zákazníků. Distribuční centrum je ale určené také pro soukromé osoby,“ říká Michal Neužil, ředitel AGC Distribution Czech, která má rozvoj distribučních center koncernu AGC na starosti.

Distribuční centrum je vybudované na ploše 1400 čtverečních metrů. „Naskladněno je neustále alespoň 6500 tabulí skla, včetně základních neopracovaných skel ve formátu DLF, přířezů i skel pevně daných rozměrů,“ dodáva Neužil. V distribučním centru vzniklo šest pracovních míst.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!