Apple a Samsung uzavřely patentový mír. Dotáhnou jen spory v USA | E15.cz

Apple a Samsung uzavřely patentový mír. Dotáhnou jen spory v USA

Apple Store
Apple Store
• 
ZDROJ: CC BY-SA 3.0: Michael Movchin, WikimediaCommons

ČTK, bru

Share on Facebook Messenger
Dva největší světoví výrobci chytrých telefonů, americký Apple a jeho jihokorejský konkurent Samsung Electronics, se dohodli na ukončení všech patentových sporů, které proti sobě vedou v různých zemích světa. Výjimkou jsou Spojené státy, kde budou před tamními soudy pokračovat v již započatých případech. Informoval o tom jihokorejský podnik.

„Samsung a Apple se dohodly, že upustí od všech soudních pří mezi oběma společnostmi mimo Spojené státy,“ uvedl Samsung. Dohoda však nezahrnuje kontrakty týkající se licencí, pokračovat budou i procesy vedené před soudy v USA.

„Jejich nadšení pro boj ochladlo a chtějí se nyní zaměřit na hlavní bojiště - USA,“ řekl agentuře Reuters Young Park, analytik společnosti Hyundai Securities. „Nepotřebují financovat válku po celém světě, která jen plní kapsy právníků,“ dodal.

Apple a Samsung spolu vedly různé soudní spory zhruba tři roky. Vzájemná obvinění se týkala údajného porušování patentů v chytrých telefonech a dalších mobilních zařízeních. Oba rivalové se mimo Spojené státy soudili v devíti zemích, mimo jiné v Německu či Británii.

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.