Apple má patent na navigaci, která vaše auto vrhne do 3D prostoru | E15.cz

Apple má patent na navigaci, která vaše auto vrhne do 3D prostoru

Apple, preméra iPhonu 5, ilustrační foto
Apple, preméra iPhonu 5, ilustrační foto
• 
ZDROJ: CTK/AP

Lukáš Kosno

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Podle Apple Insideru pracuje Apple na podobné službě, jakou je Google Street View. Naznačuje to patent, který si kalifornská společnost nechala zaregistrovat. Nemá však jít o přesnou kopii, Apple má funkcionalitu posunout dál a naplno ji použije i při navigaci. Ta hlavní změna má nastat v ovládání – ke slovu přijdou senzory umístěné v mobilu, software pak získaná data o pohybu vozidla (respektive uživatele) promítne na obrazovku.

Podle patentu navigace upozorní na body zájmu a důležité objekty. Informace budou kategorizované a díky tomu dostane uživatel možnost vybrat, které z nich se zobrazí. Funkce se bude hodit především v případě, že jde o zařízení s menším displejem.

Apple Insider Autor: Apple Insider
Apple Insider Autor: Apple Insider
Navigace by podle Applu měla vypadat, jako když se vozidlo/chodec pohybuje ve 3D prostoru (obrázek: Apple Insider) Zajímavá má být také podpora více zařízení současně, takže byste na iPhonu měli 3D náhled a na iPadu podrobnou mapu. Zajímavě zní také technologie pro lokalizaci a navigaci v budovách, Apple na ni hodlá navázat obrovský byznys v podobě přesně zacílené reklamy na obchody umístěné v nákupní galerii.

Zdroj: MobilMania.cz

Autor: Lukáš Kosno

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video