Apple má patent na navigaci, která vaše auto vrhne do 3D prostoru | E15.cz

Apple má patent na navigaci, která vaše auto vrhne do 3D prostoru

Apple má patent na navigaci, která vaše auto vrhne do 3D prostoru
Apple, preméra iPhonu 5, ilustrační foto
• 
ZDROJ: ČTK/AP

Lukáš Kosno

Podle Apple Insideru pracuje Apple na podobné službě, jakou je Google Street View. Naznačuje to patent, který si kalifornská společnost nechala zaregistrovat. Nemá však jít o přesnou kopii, Apple má funkcionalitu posunout dál a naplno ji použije i při navigaci. Ta hlavní změna má nastat v ovládání – ke slovu přijdou senzory umístěné v mobilu, software pak získaná data o pohybu vozidla (respektive uživatele) promítne na obrazovku.

Podle patentu navigace upozorní na body zájmu a důležité objekty. Informace budou kategorizované a díky tomu dostane uživatel možnost vybrat, které z nich se zobrazí. Funkce se bude hodit především v případě, že jde o zařízení s menším displejem.

Apple InsiderApple InsiderAutor: Apple Insider
Apple InsiderApple InsiderAutor: Apple Insider
Navigace by podle Applu měla vypadat, jako když se vozidlo/chodec pohybuje ve 3D prostoru (obrázek: Apple Insider) Zajímavá má být také podpora více zařízení současně, takže byste na iPhonu měli 3D náhled a na iPadu podrobnou mapu. Zajímavě zní také technologie pro lokalizaci a navigaci v budovách, Apple na ni hodlá navázat obrovský byznys v podobě přesně zacílené reklamy na obchody umístěné v nákupní galerii.

Zdroj: MobilMania.cz

Autor: Lukáš Kosno
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!