Apple požaduje po Samsungu dalších 180 milionů dolarů | E15.cz

Apple požaduje po Samsungu dalších 180 milionů dolarů

Apple (ilustrační foto)
Apple (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY-NC-SA 2.0: Dale Gillard via Flickr

pav, Martin Chroust, Mobilmania.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Začátkem prosince bylo rozhodnuto, že Samsung po řadě neúspěšných odvolání zaplatí Applu pokutu 548 milionů dolarů (cca 13,56 miliardy korun) za zneužití patentů u pěti smartphonů z roku 2012. Samsung čekal na fakturu a následně celou sumu uhradil, současně se však odvolal k nejvyššímu soudu.

I Apple však přispěl svou „troškou“ do mlýna a požaduje po Samsungu dalších 180 milionů dolarů (4,46 miliard korun). Jak informuje server Fosspatents, jedná se o platby za „doplňkové škody“, tj. 178,7 milionů dolarů za „protiprávní jednání po ukončení procesu před porotou“ a 1,2 milionu dolarů za „podíl od uznání škod až do rozhodnutí poroty“ Samsung se proti této sumě zcela jistě ohradí, takže oba nesmiřitelní rivalové zřejmě zase brzy skončí u soudu.

Byť Apple a Samsung válčí na poli smartphonů, co se týká polovidočových součástek, je Samsung stále významným dodavatelem Applu. V současné době se podílí např. na výrobě procesoru Apple A9, navíc se spekuluje o tom, že by měl Samsung dodávat i Super AMOLED displeje pro iPhony nové generace.

Článek vyšel na webu MobilMania.cz

Autor: pav, Martin Chroust, Mobilmania.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video