Apple rozvíjí datacentra i v Evropě, investuje skoro dvě miliardy dolarů | E15.cz

Apple rozvíjí datacentra i v Evropě, investuje skoro dvě miliardy dolarů

Apple (ilustrační foto)
Apple (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY-NC-SA 2.0: Dale Gillard via Flickr

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americká společnost Apple Inc. hodlá investovat 1,7 miliardy eur (46,8 miliardy korun) do výstavby dvou datových center v Evropě. Centra budou v Irsku a Dánsku, mají využívat pouze obnovitelné zdroje energie a vytvoří stovky nových pracovních míst. Investice bude doposud největším projektem Applu v Evropě, uvedla společnost.

Datová centra budou zaměřena na internetové služby Applu v Evropě, včetně obchodů iTunes, App Store a služeb iMessage, Maps a Siri. Provoz mají zahájit v roce 2017.

„Tato významná nová investice představuje doposud největší projekt Applu v Evropě,“ uvedl v prohlášení generální ředitel Applu Tim Cook. „Jsme nadšeni, že rozšiřujeme naše operace, vytváříme stovky pracovních míst v místě a představujeme některé z našich nejpokročilejších zelených staveb,“ dodal.

Irská vláda potvrdila, že v Irsku Apple utratí 850 milionů eur. Datové centrum se má nacházet ve městě Athenry na západním pobřeží a vzniknout zde má až 300 míst.

V Dánsku bude centrum ve Viborgu na západě země. Dánské ministerstvo obchodu a rozvoje uvedlo, že nová datová centra mají patřit k největším na světě, napsala agentura Reuters.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.