Architekt roku už má pět finalistů, podívejte se na jejich projekty | E15.cz

Architekt roku už má pět finalistů, podívejte se na jejich projekty

mst

Blíží se vyhlášení soutěže Architekt roku. Ta se zaměřuje na osobnosti, které se během uplynulých pěti let významně zasloužily o architekturu v Česku. Ve fotogalerii si prohlédněte, s jakými projekty finalisté porotu zaujali.

Členové poroty, kterou tvoří například Adam Gebrian nebo Regina Loukotová, posuzovali 16 nominovaných, z nichž nakonec vzešla pětice finalistů – architekti Zdeněk Fránek, Petr Hájek, Petr Hlaváček, liberecký ateliér MJÖLK a architektonická dvojice Miroslav Vodák a Tomáš Zdvihal z platformy CBA, jež dle mínění porotců přispívá k lepšímu pochopení role architektury ve společnosti.

„Sledujeme celkový přínos nominované osobnosti pro společnost, její profesní a morální integritu, vliv na vznik kvalitní architektury a rozvoj prostředí, odbornou úroveň i osobní nasazení,“ říká člen poroty Josef Pleskot. Vyhlášení soutěže proběhne 11. září 2018 v prostorech CAMP v Praze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: mst
 

Podpořte E15 v anketě Křišťálová lupa

Deník E15 byl nominován v anketě Křišťálová Lupa 2020 o nejlepší zpravodajský web v Česku. Podpořte nás svým hlasem - ZDE.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!