Arcibiskup Duka povede pouť na Budeč

Největší svatováclavské slavnosti na Kladensku se tradičně konají v Budči. Letos budou v úterý 28. září.

Arcibiskup pražský a primas český Dominik Duka slavnosti zahájil už v sobotu 25. září v čele svatováclavské pouti k budečské rotundě.

Poté odsloužil mši svatou, kterou zpěvem doprovodil chrámový sbor vedený Pavlou Rejhonovou. Ten působí při kostele svatého Václava v kladenském Rozdělově.

Na odpoledne je pro návštěvníky připravený kulturní program. Budečský divadelní festival amatérských divadélek představí od čtyř hodin Divadlo A. K. Zvoleněves, Motýlí divadelní společnost a Divadlo V.A.D.

„Vzácnou návštěvou poctí slavnosti tento rok rovněž sám kníže Václav. Se svou družinou přicestuje v úterý 28. září na budečskou akropoli kolem poledne a jistě bude potěšen přivítáním poddaných,“ říká ředitel Sládečkova vlastivědného muzea Zdeněk Kuchyňka.

Před příjezdem knížete vystoupí v půl jedenácté dopoledne a ve dvě hodiny odpoledne šermířská skupina Thorax. Lidé mohou nahlédnout i do řemeslných dílen, vyslechnout si koncert v rotundě a pro děti je nachystané loutkové představení.

Představí se také Kejklířské divadlo z Doudleb, Divadelní soubor Cylindr a kytaristka a zpěvačka Eva Henychová.

„Návštěvníkům nabídneme prohlídky rotundy svatého Petra a Pavla, občerstvení u staročeských stánků a výrobky z dobového tržiště,“ říká Kuchyňka.