Automobilka PSA chce v Evropě zrušit šest tisíc pracovních míst | E15.cz

Automobilka PSA chce v Evropě zrušit šest tisíc pracovních míst

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Francouzská automobilka PSA Peugeot Citroën hodlá v rámci plánu na snížení nákladů zrušit zhruba šest tisíc pracovních míst v Evropě. Firma dnes prudce zhoršila odhad letošního zisku automobilové divize a oznámila, že v příštím roce plánuje snížit náklady o 800 milionů eur (20 miliard korun). Automobilka koncem loňského roku zaměstnávala po celém světě zhruba 198 tisíc lidí, z toho téměř 164 tisíc v Evropě.

PSA nyní předpokládá, že její automobilová divize letos dosáhne zhruba vyrovnaného hospodaření. Začátkem roku přitom počítala s překonáním loňského zisku 621 milionů eur, tuto prognózu ale již po prvním pololetí zhoršila o 300 milionů eur, napsala agentura DPA.

Společnost dnes oznámila, že její tržby ve třetím čtvrtletí stouply o 3,5 procenta na 13,45 miliardy eur. Za růstem však stály menší dceřiné podniky, například výrobce automobilových součástek Faurecia či logistická firma Gefco. Prodej klíčové automobilové divize klesl o 2,5 procenta na 788 tisíc vozů kvůli slabé poptávce v Evropě.

PSA tento týden uvedla, že využije listopadové státní svátky ve Francii k dočasnému uzavření některých svých továren, aby tak snížila objem svých zásob. Slovenská divize již minulou středu oznámila, že v příštích týdnech omezí výrobu ve svém závodě kvůli poklesu zakázek v důsledku obtížných ekonomických podmínek v Evropě.

PSA Peugeot Citroën je po německém Volkswagenu druhým největším výrobcem automobilů v Evropě. Firma působí i v České republice, kde má společný podnik TPCA s japonskou automobilkou Toyota.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video