Autorka chce svojí výstavou zahřát | E15.cz

Autorka chce svojí výstavou zahřát

Obrázky Evy Volfové pomohou návštěvníkům galerie Baobab zavzpomínat na prázdninové teplo.

Ohřát se mohou pohledem na obrazy promrzlí návštěvníci v galerii Baobab. Čeká je tam výstava Evy Volfové – U moře i u Jordánu, která vyvolá vzpomínky na letní dovolenou. Ať už strávenou v exotických krajích, nebo u táborského rybníka.

Je vernisáž a v malém prostoru galerie se na sebe tisknou přes dvě desítky dětí i dospěláků. Čekají na zahájení výstavy. Čas jim příjemně vyplňuje část pražské kapely 5PBD.

Od stromků do alb

Harmonikářka Tereza s houslistkou Fany baví přítomné texty o tom, že „bojí se paušálů, smluv, které matou, a také zvířátek vycpaných vatou“.

A tepla přibývá, protože domácí punč, v případě dětí pak svařená šťáva, svůj úkol zahřát plní dokonale. Za chvíli není pro nikoho z přítomných problém vybavit si letní parna.

A právě k tomu chce diváky dovést autorka Eva Volfová. Tato usměvavá brunetka s krátkým rozcuchem vyzývá, aby návštěvníci zavzpomínali, jak se v létě slunili. „Obrázky mají tematicky ohřát všechny zmrzlé a posunout pohled od suchých vánočních stromků do rodinných alb,“ vysvětluje Volfová.

Rozmrznout mohou návštěvníci galerie u prázdninových výjevů. Krasavici, turistu válícího se na pláži i výlet parníkem vyrobila výtvarnice z látek.

Pracovat s tímto materiálem se naučila mimo jiné při studiích v ateliéru textilní tvorby na pražské Vysoké škole umělecko-průmyslové.

Šmírovat sousedy

Autorka beznadějně vyprodané knihy Kočička z kávové pěny zapůjčila Baobabu i cyklus grafik. Nesou název Všichni moji sousedé. Skrz rozličné záclonky návštěvníci mohou „šmírovat“ své okolí.
Zájemci si mohou z výstavy i něco odnést. K prodeji výtvarnice nabízí svá autorská ex libris. Nabádá tak k obnovení tradice označování knížek.

Tvorba Volfové bude v Baobabu do února. Vystřídá ji grafik Karel Haloun výstavou Hudební výchova. Do galerie tak zavítají portréty českých hudebníků z let 2004 až 2009.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!