Až na kriv | e15.cz

Až na kriv

pH (pravé Hanák) Tónek Melhoba

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zatimco Hanáci trahajó oharke a vemévaji omnia sklinke, abe si pak te oharke našpórovale na zemo, ostatní ledi licó na motorkách a autech. A jak to mignó do zdě nebo stroma, ož leti vrtulnik.

A jak pak do těch dolámanéch lijó doktoři kriv po litrách, není divo, že aji v doktorskym špajzo donďo flaške s červenó..

Ož došle tak daleko, že otevřele aji archivni ročnike s modró krvó – barrique Kolowrat a vyběr z Černé Hore – Best of Schwarzenberg. Kdo si holt včil chce nechat vrtat třeba koleno, bez teho, že be došil s kanystřékem vlastní krve, nemá šanco.

Tož tak operátoři sedijó na prázdnym sále, hompó nohama a závidijó komárum, keři mají krve furt dosť.
A tak bleskl nápad. Jak dostat liny Hanáke ji s jejich oharkama do transfuzni stanice? To nende. Tož jak vysát Hanáke na polo? Že to nende? Ale de. Jenom se mosi trocho meslet.

Najit terénniho pracovnika, co si na ně došlápne a pusti jim žiló. Ne že be se do té práce někdo hrnol, ale ledi, co žiló póšti státo je na každym óřadě a státní organizaci vic než dosť. Tož je vebavile černym pláštěm, sterylni butylkó a upiřima zobama a traktorama je rozvezle o té krásné Hané.

A jak jim to šlo! Zarodly klosty krke ohnotéch zemědělcu pohróženéch do sběro ani nerozeznale, jak zkošeni óřadi prokósle jejich žile a tepne abe odčerpale svůj desátek. Konec koncu, takové óřada je považované za obtižné hmyz, něco meze komárem a hovadem, takže ..bele sme a bodem, proč se nervovat, no ne?

tonek.melhoba@seznam.cz

Autor: pH (pravé Hanák) Tónek Melhoba

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery