Bar na Manhattanu nabízí absolutní „ledárnu“ | E15.cz

Bar na Manhattanu nabízí absolutní „ledárnu“

ČTK

Share on Facebook Messenger
V dusivém letním horku mají obyvatelé New Yorku novou možnost, jak se ochladit přímo uprostřed Manhattanu. Provoz tam totiž zahájil první ledový bar, kde vstupné 20 dolarů (asi 400 korun) zahrnuje i zapůjčení eskymáckých rukavic a zimní bundy - a samozřejmě také výsadu vypít si drink v ledové atmosféře podniku Minus5, který je celý z ledu.

“(Z ledu jsou) zdi, všechno,“ řekl manažer Chris Eldridge. „Židle, na kterých sedíte, sklenice, ze kterých pijete, a dokonce i světla nad vaší hlavou jsou z ledu,“ citovala jej agentura AP.

Podnik byl podle promotérů vyřezán „ze stoprocentního kanadského ledu“; potřeba bylo asi 350 bloků, každý o váze zhruba 45 kilogramů. Z nich vzniklo chladivé prostředí baru, kde teplota nepřevyšuje mínus pět stupňů Celsia. To je obzvláště vítané v době, kdy New York zažívá teploty kolem 30 stupňů.

Aby bylo uchováno mrazivé prostředí, musí hosté u vchodu do teplotně izolovaných skříněk odevzdat všechna zařízení, která vydávají teplo. Jsou to například i mobilní telefony. Dva obdobné bary Minus5 už fungují v Las Vegas.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.