Basketbalistky Slovanky v lize válí | E15.cz

Basketbalistky Slovanky v lize válí

Michal Miškovský

Pro hráčky Slovanka Mladá Boleslav je letošní sezona historicky nejpovedenější.

Když se basketbalistky přestěhovaly z Kralup nad Vltavou na Mělnicku do Mladé Boleslavi, možná to fanoušci ani pořádně nepostřehli. Žádný velký aplaus. To, že se bude hrát ve městě vedle fotbalu či hokeje také nejvyšší ženská basketbalová soutěž, zaznamenali jen největší fajnšmekři tohoto sportu. Od startu sezony v září si však Slovanka získala v Boleslavi spoustu příznivců. Nejšpičkovější ženské basketbalové týmy lákají a druhé housle nehrají v soutěži ani hráčky Slovanky. Ba naopak. Slovanka doposud počítala úspěchy hlavně v mládežnických kategoriích, zato v seniorské lize patřila k průměru. Aktuální ročník je pro ni zlomový. Svěřenkyně trenéra Reného Štěpánka původně pomýšlely na obhajobu loňského sedmého místa, tento cíl už mnohonásobně převýšily.
Mladoboleslavské basketbalistky skončily v základní části na čtvrtém místě a vůbec poprvé se mohly radovat z postupu do nadstavbové skupiny A1. „Jde o obrovský úspěch,“ říká trenér René Štěpánek. Hráčky se dostaly do elitní společnosti nejlepších ženských basketbalových týmů v Česku. Družstva Frisco Sika Brno i USK Praha mají pořádný zvuk a třetí Trutnov je také velmi kvalitní. „Jsou to pro nás těžké zápasy. Na druhou stranu, každá konfrontace s nejlepšími týmy je dobrá. Čím více zápasů s nimi odehrajeme, tím více se jim budeme moci rovnat,“ soudí Štěpánek. Účast v elitní skupině A1 s sebou nese ještě jednu pořádnou výhodu. Slovanka už nemůže skončit na horším než čtvrtém místě a play-off bude zahajovat doma. „Zvláště v letošní sezoně je to pro nás velké plus. Když nepočítám zápasy s Brnem a USK Praha, což jsou týmy na úplně jiné úrovni, neprohráli jsme doma jediné utkání,“ podotýká Štěpánek. Bouřlivé domácí prostředí měly hráčky Slovanky v zádech navíc i při nedávných finálových bojích Českého poháru. Final four bylo na programu v boleslavské sportovní hale o posledním lednovém víkendu a mladoboleslavské basketbalistky získaly bronzové medaile. V souboji o třetí místo porazily Strakonice suverénně o třiadvacet bodů. Na nejbližší domácí utkání Slovanky si však Mladá Boleslav musí počkat až do 7. března, kdy je na programu poslední kolo nadstavby a přijede Trutnov. Pak už se jde do play-off.

Autor: Michal Miškovský

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.