BBC posloužila jako cvičný cíl před útokem na IS, tvrdí hackeři | E15.cz

BBC posloužila jako cvičný cíl před útokem na IS, tvrdí hackeři

Televizní centrum BBC
Televizní centrum BBC
• 
ZDROJ: Mike_fleming, Flickr.com (CC BY 2.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ke čtvrtečnímu počítačovému útoku na portál britské zpravodajské stanice BBC se dnes přihlásila skupina hackerů, kteří tak prý testovali své schopnosti před podobným útokem na weby radikální organizace Islámský stát (IS). Uvedla to dnes agentura Reuters.

„Všechny internetové portály BBC byly ve čtvrtek dopoledne nepřístupné kvůli rozsáhlému počítačovému útoku,“ uvedla veřejnoprávní stanice v prohlášení na svém webu po obnovení internetových služeb. Klientům se omluvila. Kdo za počítačovým útokem stojí, nevěděla.

„Byl to jen test. Neplánovali jsme to tak, aby se to zhroutilo na více hodin. Někdy si uvědomujeme, že děláme i nesprávné věci. Avšak kdo je kromě počítačových hackerů připraven bojovat na síti s teroristy?“ uvedla v prohlášení podle Reuters skupina zvaná New World Hackers. Mluvčí BBC řekla, že stanice se k prohlášení skupiny hackerů nebude vyjadřovat.

Uživatelé si ve čtvrtek začali stěžovat na chybné fungování webu BBC kolem 08:00 SEČ. Výpadek neomezil tradiční rozhlasové a televizní vysílání stanice. Internetové služby BBC byly obnoveny krátce před 12:00 SEČ.

Podobný typ útoků se snaží zablokovat internetové služby „zaplavením“ sítě velkým množstvím vzkazů či narušením spojení s vytipovaným serverem. BBC byla terčem podobného útoku již v červenci 2014. Podle britské policie se loni stalo terčem počítačových útoků na 30 procent britských podniků a institucí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video