Beerfest: pestrá nabídka hudby a piva | e15.cz

Beerfest: pestrá nabídka hudby a piva

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na olomouckém pivním festivalu zahrají Kryštof, Mig 21 nebo Horkýže Slíže a představí se jednatřicet pivovarů.

Devátý ročník olomouckého festivalu Beerfest může nad-chnout milovníky piva, stejně tak jako hudby. V areálu dostihové dráhy Lazce vystoupí například kapely Kryštof nebo Mig 21 a pro návštěvníky je připravených přibližně sto druhů piv od více než třiceti pivovarů. Největší český pivní festival začíná ve středu 12. května a potrvá do soboty 15. května.

Bez druhé scény

Pořadatelé letos udělali změnu a místo dvou hudebních scén postaví jen jednu. Také díky tomu mohli snížit cenu vstupného na osmdesát korun v předprodeji a 110 korun na místě. „Je to kompromis.

Návštěvníci festivalu se totiž dělí do dvou táborů. Jedni jdou hlavně na koncerty, které jsou nedílnou součástí Beerfestu. Jiní zase míří jen na pivo a muzika je nezajímá,“ uvedl hlavní organizátor Pavel Spálený.

Na Beerfestu vystoupí hlavně kapely, které návštěvníci znají z předchozích ročníků. Vedle skupiny Kryštof to jsou také Fleret, Horkýže Slíže nebo No Name. Mezi těmi, kdo se letos na festivalu představí poprvé, jsou dvě rockové legendy – český Žlutý pes a slovenská Metalinda.

Vedle originálů vystoupí na pivních slavnostech také fanouškovské skupiny. V sobotu 15. května letošní přehlídku uzavře Kabát revival z Hradce Králové. Ten je jediným oficiálním revivalem populární české rockové kapely. „Jen my můžeme na plakátech používat originální logo Kabátu,“ objasnil baskytarista a zpěvák Zdeněk Boháček.

Kabát revival chystá pro rockové fanoušky velkou show. „Ze všech desek Kabátu včetně poslední Corridy zahrajeme ty největší hity,“ popsal koncert Boháček.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video