Bezpečnostní složky varovaly britské úřady, aby nepoužívaly antivirus od ruské firmy Kaspersky | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Bezpečnostní složky varovaly britské úřady, aby nepoužívaly antivirus od ruské firmy Kaspersky

ČTK

Britské Národní středisko kybernetické bezpečnosti (NCSC) varovalo vládní úřady před používáním antivirového softwaru od ruské společnosti Kaspersky Lab. Spojené státy již dříve používání tohoto softwaru vládním úřadům zakázaly kvůli obavám z ruské špionáže.

Šéf NCSC Ciaran Martin uvedl, že ruský antivirový software by se neměl používat v systémech obsahujících informace, které by mohly poškodit národní bezpečnost, pokud by k nim získala přístup ruská vláda.

Dodal, že NCSC jedná se společností Kaspersky Lab o vytvoření mechanismu, který by produkty firmy umožnil v Británii kontrolovat.

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v září nařídila vládním úřadům v USA odstranit z počítačů produkty společnosti Kaspersky Lab. Zdůvodnila to obavami z úzkých vztahů firmy s ruskými zpravodajskými službami a z možného využívání softwaru k ruské špionáži.

Kaspersky Lab ale popírá, že by Rusku se špionáží pomáhala. Tvrdí, že se stala obětním beránkem rostoucího napětí mezi Washingtonem a Moskvou.

Drahoš se obává, že zahraniční tajné služby ovlivňují české volby
Trumpův bývalý bezpečnostní poradce Flynn lhal FBI o stycích s Ruskem

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!